Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemi

Biyometrik geçiş kontrol sistemi genellikle yetkilendirme için kullanılır. Plazalar, fabrikalar, iş yerleri, mağazalar ve otopark gibi artık hayatımızın her alanında bir geçiş kontrol sistemi gereklidir. İyi ve modern bir geçiş sistemi, bir iş yerine girerken veya odaya kimin girdiğini bilmenizi sağlar. Ayrıca yetkilendirme yaptığınız için personeller doğru alanlara daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlarsınız. Böylelikle kaybolan anahtar, kartlar ve yeni personele verilecek anahtar ya da kart problemi de ortadan kalkar. Buna çözüm olarak farklı bir geçiş sistemi kullanabilirsiniz.  Bu geçiş sistemi için biyometrik doğrulama yöntemlerinden  birini seçebilirsiniz.


Biyometrik Geçiş Sistemi Nedir?

Herkesin kendine ait özellikleri vardır. Nasıl mı? Örneğin, her personelin parmak izi kendine özeldir veya yüzüne sahip başka bir kişi yoktur. Biyometrik doğrulama yöntemleri, vücut özellikleri ve kişiye özgü bulgularla kontrol gerçekleştirilen doğrulama yöntemleridir. Parmak izi, yüz tanıma ve bunun gibi fiziksel özellikler, herkesin kendine ait özellikleri olduğu için taklit edilemez. Aynı zamanda biyometrik geçiş sistemleri olduğundan dolayı herhangi bir personel kartımı unuttum diyemez. Çünkü geçiş sistemi vücudunun bir parçasıdır.

biyometrik geçiş kontrol sistemleri

Biyometrik Geçiş Sistemleri Nasıl Çalışır?

İlk olarak biyometrik geçiş sistemleri için PDKS cihazlarından birini iş yerinin giriş ve çıkışına kurulumunu yapın. Sonra personellerin PDKS cihazlardan hangisi seçildiyse ona göre verilerini kaydedin. Böylelikle cihaza kaydedilen veriler ile personel doğrulama yöntemi ile geçiş yapmasına onay verir. Ayrıca yetkisiz kişilerin geçişine onay vermez. Bu kayıtlı kalan verileri bilgisayarınızda olan ZKFlex PDKS yazılımına aktarımını yapın. Bu sayede rahatlıkla puantaj ve rapor hazırlanabilir. İş yerlerinin personel bordrolama ve puantaj süreçleri hızlanır, iş yükü azalır.

ZKFlex PDKS Yazılımı

Biyometrik Geçiş Sistemlerinin Faydaları

Biyometrik geçiş sistemleri kullanmak birçok iş yerine fayda sağlar. Bu biyometrik geçiş sistemlerinin avantajlardan bazıları şunlardır;

Güvenlik

Biyometrik geçiş sistemleri, iş yerlerinin güvenliğini sağlar. Nasıl mı? Parmak izi, yüz tanıma ve bunun gibi doğrulama yöntemleri sayesinde yetkili personellerinin geçişine onay verir. Yetkisiz kişilerin geçişine onay vermez. Bu sayede iş yerinin güvenliğini üst düzeye taşır.

Personel Takip

Biyometrik geçiş sistemleri, personellerin giriş-çıkış saatleri ve devamsızlık takibi için kullanılmaktadır. Personel takibinde yüz tanıma ve parmak izi kullanılmaktadır. Ama biyometrik doğrulama dışında kartlı geçiş sistemleri de çoğunlukla kullanılmaktadır. Fakat kartlı geçiş sistemlerinde personele ait bilgiler yoktur. Yani bir başkası sizin kartınızla da geçiş yapabilir. Bu geçiş bir güvenlik açığı oluşturacağından dolayı biyometrik doğrulama yöntemleri ile personelin taklit edilme riski ortadan kaldırır.

Veri Güvenliği

Biyometrik veriler diğer yöntemlere göre daha güvenlidir. Biyometrik geçiş sistemleri, şifrelerin veya kartların ele geçirilmesi riskini ortadan kaldırır. Böylelikle veri güvenliği sağlanmış olur.

Kullanım Kolaylığı

Biyometrik geçiş sistemleri, personellerin kartlarını kaybetme veya şifreleri hatırlamaları gerektiği konusunda endişelenmelerini ortadan kaldırır. Bu sayede kullanımı kolaylaştırır ve iş yerindeki geçişleri daha hızlı hale getirir.

Denetim ve İzleme

Biyometrik geçiş sistemleri ile, belirli alanlara yetkilendirme yapabilirsiniz. Ayrıca girilen alanlardaki giriş çıkış saatlerini yazılımdan takip edebilirsiniz. Bu, iş yerindeki faaliyetleri izlemek ve denetlemek için önemli bir sistemdir.

Biyometrik Geçiş Sistemleri  PDKS Cihazları

Biyometrik geçiş sistemlerininin PDKS cihazlarında iş yerlerinize uygun ve makul bir çözüm olduğunu düşünüyor musunuz? Hadi birlikte

biyometrik PDKS cihazlarından bazılarını birlikte inceleyelim.

KeyFace Lite

KeyFace Lite güçlü işlemcisi ve 1.5 metre uzak mesafe okuma özelliği ile en yakın rakiplerine göre 5 kat daha hızlı yüz tanıma yapar.  Wifi sistemi ile haberleşme gerçekleştirebilir. Bu süre zarfında %99.99 tanıma doğruluğu ile güvenliğin en yüksek seviyede olmasını sağlar.

KeyFace Lite Yüz Tanıma Cihazı

KeyFace 5 Pro FP

KeyFace 5 Pro Fp güçlü işlemcisi ve 1.5 metre uzak mesafe okuma özelliği ile en yakın rakiplerine göre 5 kat daha hızlı yüz tanıma yapar. Wifi sistem ile haberleşme gerçekleştirebilir. Bu süre zarfında %99.99 tanıma doğruluğu ile güvenliğin en yüksek seviyede olmasını sağlar. Bu özelliğinin yanında parmak izli geçişi de destekler. İster yüz tanıma, ister parmak izi ile geçiş sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olması durumunda kart ve şifreli geçişi de destekler.

KeyFace 5 Pro FP Yüz Tanıma ve Parmak İzi Cihazı

 

 

KeyFace 8

KeyFace 8 yenil nesil bir yüz tanıma cihazıdır. Güçlü işlemcisi, geniş ekranı ve 1.5 metre mesafeden %99.99 doğruluk oranı ile okuma yapabilmesi KeyFace 8’i diğer cihazlardan ayıran en önemli özellikleridir. Bu özelliklerinin yanı sıra anti backlight sayesinde ışıklar parlasada geçiş kontrolünü doğru bir şekilde gerçekleştirir. Canlı algılama ile geçişlerinizde herhangi bir yüz taklidi yapılmasına karşı sadece canlı yüzleri algılar, fotoğraf ile geçişleri engeller. Wi-Fi ile kablosuz olarak internet çıkışı sağlayabilirsiniz. Personel devam kontrol sistemleri yazılımlarıyla entegre şekilde çalışabilmektedir.

KeyFace 8 Yüz Tanıma Cihazı

K30

Yeni işlemci sistemi ve raporlama teknolojisi ile beraber parmak izi okuması yapabilen diğer cihazların önüne geçen K30 biyometrik okuma terminali sadece parmak izi değil, şifre ve kart okuması da yapar. Performans ve hız açısından oldukça güçlü bir yapıya sahip olan bu cihaz, diğerleri ile kıyaslandığı zaman ekonomik açıdan da tercih edilebilir bir üründür.

K30 Parmak İzi Ve Kart Okuma Cihazı

ICLOCK 580

Iclock 580 Parmak İzi Okuma Cihazları personel devam takip sitemlerinden biridir. Özellikle personel sayısı yüksek olan devlet kurumları ve kurumsal şirketler için hazırlanmış olan bu tip programlar giriş çıkışların kayıt altında tutulmasını sağlar. Gün içinde birden fazla giriş çıkış yapılan kuruluşlarda bile personelin ne zaman giriş yapıp ne zaman çıktığı konusunda güvenilir kayıtlar oluşturulabilirsiniz.

ICLOCK 580 Parmak İzi Ve Kart Okuyucu

Biyometrik geçiş sistemleri ile ilgili ihtiyaç, soru ve sorunlarınız için bizimle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top