Sıkça Sorulan Sorular

Personel devam kontrol sistemi kısaltması olan kelime işletmedeki personellerin devam – devamsızlık takibini amaçladığı gibi aynı zamanda uygun yazılımlar ile personellerin hakediş ve maaş hesaplarını da yapabilen sistemlere denilmektedir.

Personel devam kontrol sistemi iş yükünü azaltmak ve doğru puantaj raporlamasını alabilmek için önemlidir. PDKS ile personellerinizin;

  • İşe giriş-çıkış saatlerini,
  • Fazla mesai sürelerini,
  • Geç gelme ve erken çıkma sürelerini,
  • Tatil çalışmalarını,
  • Yıllık izin planlamalarını,
  • Dakikalık, saatlik ve aylık kazançlarını raporlayabilirsiniz.

Bu raporlar geçmişe dönük olarak da oluşturulabilir. Sektörün öncü yazılımlarından olan ZKFlex PDKS programı ile verilerinizi saniyeler içerisinde indirebilirsiniz. Hem geçmişe yönelik hem de bulunduğunuz zamana ait raporlar alabilirsiniz. ZKSoftware’in modern arayüzlü PDKS yazılımı olan ZKFlex’i inceleyebilirsiniz. Unutmayın ki bizim misyonumuz firmanızın iş yükünü azaltıp, personellerinizin haklarını korumaktır.

Personel Yönetimi, Geçiş Kontrolü, Mola Takip ve Yemekhane olarak birden fazla entegre modülü içerir. Yüksek düzeyde biyometrik tanımlama için tasarlanmış sistem mimarisi ile işinizi daha keyifli hale getirir. ZKFlex, tamamen işletmelere profesyonel deneyimi için en gelişmiş çözümü sunar.

Yazılım, KeyPass serisi Yüz Tanıma okuyucularımız dahil olmak üzere tüm ZKTeco okuyucuları ile uyumludur.

Parmak izi kaydı cihaz üzerinden ya da yazılıma eklenerek cihaza gönderme sureti ile iki şekilde yapılabilmektedir. Cihaz üzerinden yapılan kayıtlarda cihazın yeni kullanıcı menüsünden kullanıcı ID numarası girilerek kişilerin parmak izleri cihaza kaydedilip ardından da ID numarası vasıtası ile yazılımdaki personel kayıtları ile eşleştirilebilir. İkinci yöntem olarak da yazılım üzerinde oluşturulan personel bilgilerine yine PC üzerinden ‘ZK 9500 ‘ kayıt modülü ile kişilerin parmak izleri yazılıma kaydedilip cihaz yada cihazlara gönderilebilmektedir.

Güvenliğin her geçen gün daha da önemli bir hal aldığı alanlarda Yüz Tanıma sistemlerinin kullanımı da yaygınlaşmaya devam ediyor. Günün herhangi bir zamanında kurum veya kuruluşlara sadece sisteme tanımlanan kişilerin girmesini sağlamak ve yüksek oranda güvenlik elde etmek için kullanımı öneriliyor.

Aktarılan veriler ışığında çalışan sistemler verilerin yüklenmesi ve veri tabanına kaydedilmesinden sonra çalışır duruma getiriliyor. Güvenlik konusunda üstün performans deneyimi sunan ve %99.9 oranına kadar tanıma işlemi yapan bu sistemler hem özel hem de kamu dairelerinde kullanıma uygun şekilde tasarlanıyor. Aynı zamanda giriş-çıkış işlemlerinin de kayıt altına alınması konusunda yardımcı oluyor.

Çalışma mantığı oldukça temel olmasına karşılık başarılı şekilde Yüz Tanıma işlemi yapmak için uygun yazılımlarla donatıldığı için hatasız sonuç verebiliyor. Güneş ışığından uzak şekilde monte edilmesinden sonra gereken verilerin yazılıma yüklenmesi gerekiyor:

  • Giriş yapmasına izin verilen kişilerin üç boyutlu olacak şekilde bilgileri sisteme aktarılıyor,
  • Eklenen veriler sayesinde girişine izin verilen kişilerin veri tabanında kayıtlı olması sağlanıyor,
  • Cihazın kurulumu yapıldıktan sonra yüklenen verilerle ve resimle eşleşme sağlanması durumunda giriş onayı verilecek şekilde çalışmaya başlıyor.

Her insanın yüz özellikleri ve kalıtımı farklı olduğundan gereken yüklemeler üç boyutlu yapılarak herhangi bir hataya izin verilmesi olasılığı da neredeyse ortadan kaldırılıyor.

İlk olarak ZKFlex yazılımından cihaza bağlı olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Cihaza bağlantınız var ise (ilgili bölümde yeşil renkli ibare ve bağlı yazması gerekmektedir.) cihazdan verileri indirme işlemi yaparak ardından raporlardan kontrol etmeniz gerekmektedir.

Yazılımdan cihaza bağlantınız yok ise cihazın bağlı olduğu network hattında bir sorun olup olmadığı cihazın aktif olarak çalıştığı görülmelidir. Yazılımda yazan IP adresi ile cihazın menüsünde yazan IP adresinin aynı ve bilgisayarınızla aynı segmentte olduğu kontrol edilmelidir. Yine de bağlantı kurulamıyor ise tedarikçi firmanızdan Teknik Destek talep etmeniz gerekmektedir.

Scroll to Top