Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

Güvenliğin her geçen gün daha da önemli bir hal aldığı alanlarda yüz tanıma sistemlerinin kullanımı da yaygınlaşmaya devam ediyor. Günün herhangi bir zamanında kurum veya kuruluşlara sadece sisteme tanımlanan kişilerin girmesini sağlamak ve yüksek oranda güvenlik elde etmek için kullanımı öneriliyor.

Aktarılan veriler ışığında çalışan sistemler verilerin yüklenmesi ve veri tabanına kaydedilmesinden sonra çalışır duruma getiriliyor. Güvenlik konusunda üstün performans deneyimi sunan ve %99.9 oranına kadar tanıma işlemi yapan bu sistemler hem özel hem de kamu dairelerinde kullanıma uygun şekilde tasarlanıyor. Aynı zamanda giriş-çıkış işlemlerinin de kayıt altına alınması konusunda yardımcı oluyor.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Çalışma mantığı oldukça temel olmasına karşılık başarılı şekilde yüz tanıma işlemi yapmak için uygun yazılımlarla donatıldığı için hatasız sonuç verebiliyor. Güneş ışığından uzak şekilde monte edilmesinden sonra gereken verilerin yazılıma yüklenmesi gerekiyor:

  • Giriş yapmasına izin verilen kişilerin üç boyutlu olacak şekilde bilgileri sisteme aktarılıyor,
  • Eklenen veriler sayesinde girişine izin verilen kişilerin veri tabanında kayıtlı olması sağlanıyor,
  • Cihazın kurulumu yapıldıktan sonra yaklaşık 1.5 metre mesafeden yüklenen verilerle ve resimle eşleşme sağlanması durumunda giriş onayı verilecek şekilde çalışmaya başlıyor.

Her insanın yüz özellikleri ve kalıtımı farklı olduğundan gereken yüklemeler üç boyutlu yapılarak herhangi bir hataya izin verilmesi olasılığı da neredeyse ortadan kaldırılıyor.

KeyFace Yüz Tanıma Cihazları

KeyFace 5 Lite HES Kodu Sorgulama Cihazı Nasıl Çalışır?

Kullanmak istediğiniz yüz tanıma sistemi yani KeyFace 5 Lite ile hes kodu entegrasyonunu birlikte kullanmanız mümkündür. Yazılımların hes kodu ile entegre şekilde yazılmış olması Sağlık Bakanlığı’nın veri tabanından yapılan sorgulamalar sonucunda yüzü tanınan kişinin içeriye alınıp alınmayacağına karar verilmesine kadar uzanıyor.

Bu durumda içeriye giriş izni olan ve veri tabanında kaydı olan kişinin aynı zamanda hastalık konusunda risk taşıyıp taşımadığına da bakılmış oluyor. Kişisel güvenlik yanında sağlık açısından da güvenlik kontrolü sağlanması amaçlanıyor.

KeyFace 5 Lite bu konuda yazılıma sahip olduğundan kurulum sırasında veya daha sonra hes kodu entegresi sağlayarak kurulumu yapılan işletmelere bir başka avantajı daha sağlamış bulunuyor. 

 

KeyFace 5 Temp Ateş Ölçümü Cihazı Nasıl Çalışır?

Kullandığınız KeyFace Temp HES kodu entegresi ile çalışırken bir başka özellik de eklenebiliyor. Korona virüs belirtilerinden en kesin olanı yüksek ateş olduğundan dolayı hes kodu kontrolü yanında olası bir şüpheyi de engellemek adına ateş ölçülebilir. Eklenen yazılım ile 1.5 metre mesafeden yüz tanıma, alından ateş ölçümü ve hes kodu kontrolü yapılarak içeriye alım onaylanır.

 

 

KeyFace 5 Cihazları Ve Pdks Sistemi Entegresi Nedir?

Personelin giriş çıkış kayıtlarını tutmak ve puantaj hesaplamalarını yapabilmek için KeyFace konumlandırılır. Giriş ve çıkışta yüz tanıma ile geçiş sağlanarak giriş-çıkışlar kontrol altına alınır. Matematiksel işlemler ve puantaj raporu için de ZKFlex PDKS yazılımıyla entegre çalışmaktadır. Bu muhteşem kombinasyon ile siz de iş yükünüzü azaltın ve zaman kaybetmeden iletişime geçin.

 

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top