HES Kodu Kontrol Cihazları

HES kodu kontrol cihazları sayesinde sağlık alanında birçok şeyi kontrol altında tutabilmek mümkündür. Bu cihazların yaşamı kolaylaştırıcı bazı nitelikleri vardır. İnsanlar günlük yaşamda çeşitli türden ihtiyaçları doğrultusunda farklı hizmet alanlarına giriş yaparlar. Sağlık Bakanlığı’nın çalışma esaslarına uygun şekilde her insanın kendisine özel sahip olabildiği HES kodları, bu tür alanlarda ilgili cihazlara okutulur ve bu şekilde daha güvenli alanların tayin edilmesi sağlanır.

HES kodu kontrol cihazı genel olarak ilgili kişilerin çeşitli virüs veya hastalıkları taşıyıp taşımadıklarını ayırt etme noktasında durumu tescil etmek amacıyla belli başı bazı noktalarda kullanılırlar. Bu cihazların tam olarak en performanslı şekilde çalışması gereklidir.

Çünkü ancak bu sayede insanlar pratik bir biçimde ilgili alanda işlemlerini hallederek geçişleri sorunsuz yaparlar. ZKSoftware hizmetleri bünyesinde bizler oldukça etkin çalışan ve iyi kalitede tasarlanmış HES kodu cihazlarına kendi alanımızda yer veriyor.

İhtiyaç duyduğunuz noktalarda bu cihazları kullanmak için sitemiz üzerindeki ürün kategorilerimiz arasından uygun tercihleri yapabilir ve güvenle bu cihazları satın alabilirsiniz.

HES Kodu Nedir?

Hayat Eve Sığar tanımlamasının kısaltılmış hali HES kodudur. Bu kod, Sağlık Bakanlığı’nın girişimleri neticesinde sosyal hayattaki çeşitli hastalık bulaşması risklerini en aza indirmek amacıyla insanlara özel olarak tanımlanmış kodlardır. HES kodu, kişilerin çeşitli hizmet yerlerine girişleri noktasında oradaki yetkili personele ibraz etmesi gereken resmi nitelikteki veridir.

HES Kodu Neye Yarar?

HES kodu sayesinde hangi kişide hastalık var, bu kişiler çevre sağlığı için bir bulaş riski teşkil ediyorlar mı bunun belirlenmesi sağlanır. Bu kodların kullanımındaki genel amaç, hemen her bir alanda sağlık açısından daima en güvenli ortamların inşa edilmesinin sağlamasıdır. Her bireyin çevresine karşı bir sorumluğu olmasından ötürü bu kodlar tüm kişilere tanımlanarak verilir.

 

 

HES Kodu Sorguluma Sistemi Nasıl Çalışır?

1. Başvuru İşlemleri

Bazı hizmet veren kuruluşlar genel faaliyetleri doğrultusunda T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara uyum sağlarlar. Bunun karşılığı olarak ise HES kodu sorgulamasını resmi olarak yapabilme yetkinliğini kazanırlar.

Bu sayede hizmetlerini her insana faydalı ve güvenli olacak şekilde sunma şansını elde ederler. İlgili kuruluşlar hizmet verdikleri süreçte her zaman hem çalışanlarının ve hem de ziyaretçi kişilerin güncel sağlık durumlarını doğrudan HES kodları aracılığıyla sorgulayabilirler.

2. Cihaz ve Yazılım

İnsanlara birbirinden farklı noktalarda hizmetler sunan kuruluşların sorgulama için öncelikle sisteme uygun şekilde bir entegrasyon sağlayan HES kodu cihazlarına sahip bulunmaları gereklidir. Bu cihazlar gerekli işlevsel çalışma yapısına uyumlu bir özellikteler ise, süreç artık onların sisteme kayıt altına alınacağı aşamaya gelir.

T.C. Sağlık Bakanlığı bu konuda ihtiyaç olan destekleri tüm kuruluşlara en iyi şartlarda veriyor. Bu noktada yapılması gereken şey, doğrudan temin edilmiş olan HES kodu cihazlarının öncelikle donanım ve yazılım kurulum işlemlerinin gerçekleştirilmesidir.

Sonrasında ise T.C Sağlık Bakanlığından gönderilen bilgiler bu yazılıma eksiksiz şekilde kayıt edilmelidir. Cihaz ve yazılım entegrasyonu sağlandıktan sonra ilgili şekilde senkronizasyon oluşur ve artık sistem verimli çalışmaya hazır bir hale gelir.

3. Kullanım

İnsanların her biri genel olarak Hayat Eve Sığar uygulaması çerçevesinde kendilerine belirli bir zaman diliminde kullanacakları kodu alırlar. Elde edilen ve bireye özel oluşturulan bu kodlar doğrudan ilgili hizmet yeri giriş noktasında sisteme entegrasyonu yapılmış olan cihaza okutulurlar.

Bu sayede kişiler hızlı ve güvenli bir biçimde ilgili alana sorunsuz giriş sağlarlar. Kullanım sürecinde farklı türden alternatif seçenekler de vardır. Kendisine bir QR kod oluşturmamış kişilerin direkt olarak HES kodu numaralarına bakılır ve bu numara ilgili sisteme elle yazıldıktan sonra bir sorgulama yapılır.

Bunun neticesinde yine kişilerin hizmet alanına giriş işlemleri güvenli olarak yerine getirilir. Kare kodun cihaza okutulmasıyla veya HES kodun elle girilmesiyle birlikte bireylerin güncel sağlık durumlarına ilişkin bilgiler T.C. Sağlık Bakanlığından hemen alınır.

HES kodu cihazında bu işlem yapıldıktan sonra bu cihazların ana ekranında hem yazılı ve hem de sözlü bazı bildirimler kendisini gösterir. Sağlıkla ilgili durum bu şekilde teyit edilir. Bunun yanı sıra ilgili operatörün sonuçları tam takip etmesi için yazılım ana ekranında bir özel gösterim paneli de mevcut bulunur.

 

HES Kodu Kontrol Cihazı Avantajları

Kaliteli oldukları ve işlevsel çalıştıkları sürece HES kodu cihazlarından hemen her kullanımda iyi faydalar elde edilmesi olanaklı olur. Sitemizde temin edilmeye hazır ve her bir sisteme kolayca entegre olabilen iyi tasarımda HES kodu cihazları vardır.

Bunları gereksinimlerinize uygun olarak kolayca firmamızdan satın alabilirsiniz. HES kodu kontrol cihazı avantajları arasında farklı türden birçok dinamik yer alıyor. Anlık sonuç alabilme, sosyal mesafe kurallarına uygun güncel sağlık durumu sorgulama işlemleri ve hızlı sorgulama yöntemi ile kalabalık girişlerdeki yoğunluğu önlemesi bunlardan bazılarıdır.

Cihaz ekranı ve sonuç ara yüzünde sonuç verilerini göstermesi, personel özel HES kodu kaydı ile tüm personelleri periyodik olarak sorgulama şansı vermesi de avantajlı yönlerdir.

Sonuçları raporlama ve periyodik/anlık e-posta olarak gönderme, elle sorgulama seçeneği, seçenekler arasında detaylı filtreleme özelliği de diğer güzel avantajlardan bazılarıdır. Bu cihazlar birden fazla konumdan sorgulama yapabilirler. Veriler merkezde toplanabilir. Eğer bir riskli sonuç var ise bu cihazlar anlık olarak geri bildirim sağlayabilir.

HES Kodu Kontrol Cihazı Kullanım Alanları

HES kodu kontrol cihazları AVM, hastane ve benzeri yerlerde yaklaşık olarak 500 personel ve üzeri çalışana sahip bulunan her sektörden kuruluşta kullanılmaya uygun olan cihazlardır.

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top