Yüz Tanıma Sisteminin Avantajları

Yüz Tanıma Sisteminin Avantajları

Yüz tanıma sisteminin avantajları arasında en önemlisi temassız olmasıdır. Yeni teknolojik çağ düzeninde finansal işlerden eğitime kadar birçok iş temassız oldu. Yüz tanıma personel takip sistemi ile ilgili konuşacak olursak insan kaynakları ve muhasebe departmanları için çok önemlidir. Neden mi? Çünkü personellerin devamsızlık, maaş ve puantaj süreçlerindeki iş yüklerini ciddi şekilde hafifletmektedir. Personel takip alanında yüz tanıma sistemi uzun bir yol aldı. Personeller artık hareket halindeyken bile yüz tanıma işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca pandemiden sonra dünyada en çok tercih edilen sistemdir. Çünkü temassız ve hijyenik bir sistem olması tercih edilmesinde büyük rol oynadı. Bu sistemi birlikte inceleyelim.

yüz tanıma sisteminin avantajları

Yüz Tanıma Sistemi Nedir?

Kişinin yüzünü kullanarak kimliğini tanımlayan ve doğrulayan bir yöntemdir. Cihaz kişinin yüz ölçülerini ve özelliklerini tanımlayarak çalışır. Aynı zamanda parmak izi gibi diğer biyometrik sistemlerinin aksine, yüz tanıma sistemi personellerin devamsızlığını takip etmenin temassız bir yöntemidir. Eskiden yüz tanıma teknolojisi her yerde tercih edilmezdi. Emniyet ve güvenlik kurumları tarafından kullanılırdı. Ama günümüzde artık iş yerleri de personel takibi için kullanırlar.

Yüz Tanımanın İş Yerindeki Önemi

Yüz tanıma sistemi, personeli hızlıca tanımlar ve hareketlerini kaydetmesi için yüzünüzü görmesi yeterlidir.

Tanımlanan bu veriler ile giriş-çıkış takibi, puantaj hesabı, maaş ve hakedişlerini hızlı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Yüz tanıma yazılımı sayesinde, güvenliğiniz sağlanmış olur. Kullanım açısından hijyenik bir takip sunar.

KeyFace yüz tanıma personel takip sistemi, canlı algılama özelliği sayesinde kişilerin taklit edilmesini engeller.

İşletmelerin iş yükü azalır.


yüz tanıma sistemi iş yerinde faydaları nelerdir?

Günümüzde Yüz Tanımanın Sisteminin Avantajları

1)Güvenlik

Yüz tanıma sistemleri hızlı tanımlar ve yüksek bir düzeyde güvenlik sağlar. Ayrıca kişiler tanımlandığı için, şüpheli veya tanınmayan birini algıladığı zaman geçişine onay vermez. Yetkili kimse ona uyarı verir ve iş yerininde güvenliğini sağlamış olur.

2) Zamandan Tasarruf

Hayatta her insan için en önemli konu zamandır. Çünkü zaman çok hızlı geçer. Bundan dolayı, yüz tanıma sistemlerinin en önemli avantajı zaman kazandırmasıdır. Başarılı ve dikkatli insanlar, zamandan tasarruf etmenin paradan tasarruf etmekle eşdeğer olduğunu söylerler. İş yerinde zaman kazanmak personelin verimliliğini de artırır.

3) Hızlı Zaman Takibi

Yüz tanıma sistemi ile personelin giriş-çıkış takibini hızlıca yapabilirsiniz. Bu sistem sayesinde herhangi insan müdahalesi olmadan rahatlıkla fiziksel doğrulama yapar. Bu sistem ile her personelin izin, mesai, puantajını ve devamsızlık takibini kolaylıkla ve kısa sürede yapabilirsiniz.

4)Verimlilik

Personel devam kontrol sistemi sayesinde, personellerin giriş-çıkışlarını manuel ve tek tek kontrol etmenize gerek kalmaz. Çünkü sistem, gün içerisinde personellerinizin giriş çıkışlarını kayıt altına alır ve bilgisayarınızdan raporlamanızı sağlar. Bu sayede sadece zamandan kazanmazsınız. Aynı zamanda verimliliğin de artmasını sağlamış olursunuz. Özellikle insan kaynakları ve muhasebe departmanlarının iş yükünü ciddi oranda azaltır.

KeyFace Lite Yüz Tanıma Cihazı

Neden Yüz Tanıma Sistemi?

Yüz tanıma sisteminin avantajları birçok farklı açıdan ele alabiliriz. Personel takibi ile iş yerlerine sağladığı avantajlardan bahsedecek olursak;

  • Yapay zeka yüz tanıma sistemi hızlı ve verimli bir doğrulama yöntemi sunar.
  • Personel gelmediği halde başkasının onun yerine giriş yapma durumunu da ortadan kaldırır. Buddy Punch engellenmiş olur.
  • ZKFlex yazılımı ile entegre edildiği için hızlı bir şekilde rapor oluşturabilirsiniz.
  • Personelin giriş-çıkış takibini yapabilirsiniz.
  • Yapay zeka terminaller 1 saniyenin altında yüz tanıma yapabildiğinden dolayı, kalabalık ortamlardaki yığılmaları engellemiş olursunuz.
  • Yüz tanıma sistemi, temassız doğrulama ve hijyenik bir kullanım sağlar.

 

Scroll to Top