Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri

Plaza gibi belirli bir alana giriş-çıkış yapanların kontrolünü ve güvenliğini sağlamak amacı ile tercih edilen bir kontrol sistemidir. Geçiş sistemlerinde turnike en çok tercih edilen bir parçadır. Neden mi? Çünkü firmalarda olan turnike sistemleri personel ve ziyaretçilerin geçişlerini kontrol ve takip etmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca tanınmayan kişilerin geçişine izin vermez ve üst düzey bir güvenlik sağlanır.
ZKT300 Hızlı Geçiş (Single) Turnike

Turnike Sistemi Nasıl Çalışır?

İlk olarak turnike sisteminin nereye kurulacağı önemlidir. Üretimler dış ve iç ortam olarak yapılıyor.  Bu yüzden turnike iç ortam mı? veya dış ortam mı? olacağı önemlidir. Çünkü bu sistemle personel takip yapılacaksa PDKS cihazları ile kullanın. Bir yandan turnike geçiş sisteminin kurulumunu yapın. Sonra istediğiniz PDKS cihazını seçin. Yüz tanıma, kartlı, şifreli ve parmak izi geçişlerden birini tercih ederek entegre edebilirsiniz. Örneğin; kartlı geçiş seçildikten sonra turnikenin üzerine montaj edin. Daha sonra ZKFlex PDKS yazılımının kurulumunu yapın. Personel kartları tanımlanır. Böylelikle okuttukça turnike geçiş izni verir. Ama tanımlanmayan kişilerin turnike geçişine izin vermez. Bu sayede rahatlıkla takip ve kontrol yaparak güvenliği arttırmış olursunuz.
ZKT1001 Elektromekanik Turnike

Turnike Çeşitleri Nelerdir?

Turnike sistemlerinin alanlarına ve kullanımına göre çeşitleri vardır. Bazı turnike çeşitleri şunlardır;

Vip Turnikeler

Geçiş hakkı verildiğinde 15 saniye boyunca açık pozisyonda kalır sonra kapanır ve kendini kilitler.

Hızlı Geçiş Turnikeler

Geçiş hakkı verildiğinde kanatlar otomatik olarak açılır ve geçiş tamamlandığında tekrar kapanır. İç dizayna önem veren yerlerde özellikle kullanılır.

Tam Boy Turnikeler

Tam boy turnikelerde çift yönlü geçiş sağlanır. Genellikle geçiş aralığını isteğe göre 3 yada 4 kollu olarak sağlayabilirsiniz. Eğer kilit açıldıktan sonra 15sn içerisinde geçiş yapılmazsa 15sn içerisinde turnike önce sesli uyarı verir ve tekrar kilitlenir.

Yarım Boy Turnikeler

Yarım boy turnikelerde geçiş aralığını isteğe göre 3 veya 4 kollu olarak sağlayabilirsiniz. Eğer kilit açıldıktan sonra 15sn içerisinde geçiş yapılmazsa 15sn içerisinde turnike önce sesli uyarı verir ve tekrar kilitlenir.

Elektromekanik Turnikeler

Tüm kolları ve gövdeleri 304 paslanmaz çelik, göbek kısmı alüminyum malzemedir. Dar alanlarda kullanılmak için üretilmiştir. turnike sistemleri

Turnike Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Turnike sistemleri kullanıldığı alana göre değişiklik gösterebilir. Bazı kullanıldığı alanlar şunlardır ;

Yemekhane Turnike Sistemleri

Yemekhanenizdeki sıra düzenini koruyup, sırayla yemek alınmasını sağlayın. Aynı zamanda yemekhanede yetkisiz kişilerin yemek yemesini de engellemiş olun.

Spor Salonu Turnike Sistemleri

Spor salonunuzdaki üyelerin geçişlerini takip edin. Böylelikle üyeler hangi günler gelmiş, gelmemiş belli olur. Aynı zamanda üye olmayan yetkisiz kişilerin girişini engelleyin. Spor salonunuzu güvende tutun.

Okul Turnike Sistemleri

Okullarınızdaki öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin giriş- çıkış takibini kontrol altına almak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yetkisiz kişilerin okula girmesini engelleyin.

Ofis Turnike Sistemleri

Ofisinizin giriş-çıkışlarını kontrol altına almak için turnike sistemi kullanın. Bu sayede hem ofis güvenliğinizi, hem personel takibinizi kolaylıkla yapın.

Sağladığı Avantajlar

Turnike geçiş sistemlerinin kullanıldığı alana göre sağladığı avantajlar vardır. Nasıl mı? turnike sistemleri geçiş kontrol sistemi ve PDKS sisteminin bir arada kullanılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda başka sistemlerle de entegre edilebilir. Böylece çok rahat bir şekilde kontrol edebilir ve rapor hazırlayabilirsiniz. Sağladığı diğer avantajlar şunlardır;
  • Rahat ve hızlı bir kurulum yapılıyor.
  • Tanınmayan kişilerin geçişine izin vermez.
  • Personelin giriş ve çıkışlarının kontrollerini düzenli bir şekilde takip edin.
  • Personelin daha disiplinli çalışmasını sağlar.
  • Genellikle kalabalık alanlarda kullanılarak geçişleri kolaylaştırır.
  • Kullanacağınız alana göre iç ya da dış ortam olarak tercih edebilirsiniz.

Turnike Fiyatı

Turnike fiyat bilgisi almak için satış ekibimiz ile 0850 811 11 95 üzerinden iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.  
Scroll to Top