Mola Takip Sistemi

Mola Takip Sistemi Nedir?

Mola takip sistemi, personellerin molada ne kadar zaman geçirdiklerini görüntülemek ve raporlamak için kullanılan bir sistemdir. Çalışma saatleri içerisinde, personellerin doğal hakları olan mola haklarının düzenli kullanılıp kullanılmadığını tespit etmeye yarar. Bu sayede mola sürelerinin suistimal edilmesini engeller. Personel takip yazılımı ile entegre şekilde çalışarak, personellerin çalışma ve mola sürelerini kolaylıkla takip etmenizi sağlar. mola takip sistemi

Mola Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Öncelikle belirlenen noktalara mola takip cihazının kurulumu yapın. Sonra parmak izi, yüz tanıma, şifreli veya kartlı geçiş sistemini çalıştığınız firma veya fabrikaya göre tercih edin. Daha sonra geçiş kontrol cihazının kurulumu yapıldıktan sonra turnike veya elektronik kapı kilidine göre kurulumu yapabilirsiniz. Personel bu geçiş yöntemlerinden biri ile geçiş yaparsa sistem izin verir. Fakat yapmazsa sistem geçmesine izin vermez. Bu veriler bilgisayarınızda bulunan ZKFlex mola takip yazılımına aktarılır ve bu sayede rahatlıkla rapor oluşturabilirsiniz.

ZKFlex Mola Takip Sistemi İçin Gerekenler

Takip sistemini yapabilmemiz için gerekenler şunlardır;

Mola Takip Yazılımı

Personel takip yazılımı ile entegre şekilde çalışarak, personellerin çalışma ve mola sürelerini kolaylıkla takip etmenizi sağlar. Aynı zamanda hızlıca rapor oluşturabilirsiniz.
ZKFlex PDKS Yazılımı

Mola Takip Cihazı

Mola takip cihazlarını, personel molalarını takip edemeyen yerler tercih ederler. Çünkü çalışma saatleri içerisinde personelin en doğal hakkı olan mola hakkını düzenli kullanıp kullanmadığını tespit etmek için kullanılır. Bu mola takip cihazların bazı özellikleri şunlardır;
KeyFace Lite Yüz Tanıma Cihazı

Turnike veya Elektronik Kapı Kilidi (Opsiyonel)

Mola takip cihazının seçimini yapın. Sonra cihazın kurulumu yapıldıktan sonra kullanım yerine göre turnike veya elektronik kapı kilidinin kurulumunu yapabilirsiniz. Turnike ve ya elektronik kapı kilidi kullanmanın en büyük avantajı, kişi doğrulama yapmadan kapıdan geçemeyeceği için doğrulama yapmak zorunda kalır. Aksi takdirde sadece duvara takılı olan bir cihazdan okutma yapmadan da geçiş yapabilir. Bu sayede personelin düzenli okutma/doğrulama yapması sağlanır.
ZKT1001 Elektromekanik Turnike

Bilgisayar

Mola takip cihazında olan verileri bilgisayarınıza, ZKFlex mola takip yazılımına aktarımını yapın. Bu sayede hızlıca rapor oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda personellerinizin verimliliğini de raporlayabilirsiniz.

Sağladığı Avantajlar

Mola takip sisteminin sağladığı kolaylıkların bazıları şunlardır;
  • Personellerin molalarda olması gerekenden fazla zaman geçirmesini önler.
  • Personellerin iş saatinde kaç kere molaya çıktığını görebilirsiniz.
  • Mola haklarının suistimal edilmesini engeller.
  • Personeller gün içinde ne kadar saat verimli çalıştığını görebilirsiniz.
  • Yüz tanıma, parmak izi, kart okuyucu ve şifreli geçiş ile entegre olur.
  • Bilgisayarınızdan rahatlıkla takip edebilir ve bu sayede rapor alabilirsiniz.
Bu sistemi personelin hayatını kısıtlamak için değil, molalarını düzene koymak ve verimliliğini artırmak için tercih edebilirsiniz.
Scroll to Top