Fabrika Personel Takip Sistemi

Fabrika Personel Takip Sistemi Nedir?

Fabrika personel takip sistemi, personellerin giriş-çıkış saatlerini takip etmek ve raporlamak için kullanılan bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak işverenler için önemlidir. Neden mi? Çünkü personellerinin giriş-çıkışlarını, molalarını, izinleri ve mesailerini rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bu sayede personellerinizin maaş, puantaj ve hak edişlerini hesaplayabilirsiniz. Rapor oluşturabilirsiniz. fabrika personel takip sistemi

Fabrika Personel Takibi İçin Gerekenler

Personel takip sisteminin donanımsal ve yazılımsal ihtiyaçları şunlardır;

Fabrika PDKS Yazılımı

Personel takip yazılımı, personel takip cihazı ile haberleşek hareket verilerini raporlamanızı sağlar. Ayrıca yazılım ile cihazınızı uzaktan yönetebilirsiniz. Yeni bir personelin kayıt işlemini uzaktan yapabilir, cihazın tarih saat ayarlarını güncelleyebilir ya da tetik göndererek ilgili kapıyı/turnikeyi açabilirsiniz. Ekstra olarak yazılım cihazdan aldığınız verileri dokümantasyon haline getirerek excel, txt, pdf formatında kaydetmenizi sağlar. Otomatik işlemler özelliği sayesinde ZKFlex, manuel yapmanız gereken birçok işlemi kendi başına yapabilir sizleri mail üzerinden bilgilendirebilir.
ZKFlex PDKS Yazılımı

Fabrika Personel Takip Cihazı

Fabrika personel takip cihazlarını, personellerin giriş-çıkış yaptıkları alanlarda kullanmalısınız. Kalabalık bir personel grubunuz var ise yığılmaların önüne geçebilmek için yeni nesil cihazlar tercih edin. Çünkü personellerin işe tam vaktinde başlayabilmesi ve giriş çıkış esnasında yığılmaları engellemek için hızlı doğrulama yapan bir terminale ihtiyaç duyulur. Bu noktada yapay zeka yüz tanıma serimiz olan KeyFace’i inceleyebilirsiniz. Cihazların başlıca doğrulama türleri şunlardır;
KeyFace Lite Yüz Tanıma Cihazı

Turnike veya Elektronik Kapı Kilidi

Öncelikle personellerinizin hangi doğrulama türüyle geçiş yapacağına karar verin. Akabinde fabrika personel takip cihazının (yüz tanıma, parmak izi, kartlı ya da şifreli geçiş) seçimini yapın. Cihazın kurulumu yapıldıktan sonra kullanım yerine göre turnike veya elektronik kapı kilidinin kurulumunu yapabilirsiniz. Turnike veya elektronik kapı kilidinin kullanmanın avantajı, personel doğrulama yapmadan geçiş yapamaz ve doğrulama yapmak zorunda kalır. Çünkü duvara takılı olan cihazdan okutma yapmadan da geçiş yapabilir. Okutma yapılmadan geçilmesi, personelin giriş çıkış saatlerinde eksikliğe sebep olacağından puantaj verilerini olumsuz etkileyecektir.
ZKT2101 Elektromekanik Turnike

Fabrika Personel Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Öncelikle fabrika personel takip cihazının hangi noktalara kurulumunu yapacağını belirleyin. Belirlendikten sonra istenen doğrulama türüne göre yüz tanıma, parmak izi, kart ve şifreden birini tercih ederek kurulumunu yapın.  Bu geçiş kontrol sisteminin kurulumu yapıldıktan sonra turnike veya elektronik kapı kilidine göre  kurulumunu yapın.  Sonra tercih ettiğiniz doğrulama türü için personelinizin cihaza kaydını yapın. Personel de bu doğrulama türünden biri ile geçiş yaparsa sistem izin verir. Ama yetkisiz kişi ise geçiş erişimi reddedilir. Bu kaydedilen veriler ile bilgisayarınızda bulunan ZKFlex PDKS yazılımına aktarılır ve bu sayede rapor oluşturabilirsiniz.

Sağladığı Avantajlar

Fabrika personel takip sisteminin avantajlarından bazıları şunlardır;
  • Personellerin giriş çıkış takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Yüz tanıma, parmak izi, kart okuyucu ve şifreli geçiş ile entegre çalışır.
  • Personellerin puantajını, maaş ve hakkedişlerini rahatlıkla rapor oluşturabilirsiniz.
  • Personellerin izin, vardiya, mesailerini takibini yapabilirsiniz.
  • İsteğiniz doğrultusunda bu raporlar otomatik olarak mail adresinize iletilerek, iş yükünüzü azaltabileceksiniz.
Scroll to Top