Arabic AR English EN Turkish TR
ZKSoftware
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

PDKS Muhasebe Entegrasyonu Nedir ?

Muhasebe entegrasyonu, PDKS yazılımları ile ERP, muhasebe, ik yazılımlarının arasındaki tek taraflı ya da karşılıklı veri paylaşımı ile oluşmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte firmalar personel takibi, bordrolama, fazla mesai gibi dokümantasyonları çeşitli yazılımlar ile işlemektedir. Fakat firma içerisinde birden fazla farklı yazılım kullanılması ve bu yazılımlar arası veri transferlerinin uyumlu bir şekilde yapılmaması, kullanıcıların veri transferlerini manuel olarak yapması zorunluluğunu doğurmuştur. İşte PDKS ve muhasebe entegrasyonu bu noktada devreye girer. PDKS sisteminden aldığınız giriş-çıkış, fazla mesai, izin bilgileri gibi veriler kullandığınız muhasebe programına direkt olarak aktarılacak formatta raporlanır.

 

PDKS Muhasebe Entegrasyonunun Çeşitleri Nelerdir ?

PDKS yazılımları temel anlamda personellerinizin firma içindeki çalışma saatlerini raporlamak için oluşturulmuştur. Buradan alınan raporlar, harici olarak kullanılan ERP, muhasebe yazılımlarına aktarılarak personellerin puantaj verilerine dönüştürülmektedir. Buradaki aktarımın, yani entegrasyonun iki çeşidi bulunmaktadır;

Eş Zamanlı Entegrasyon

PDKS yazılımı üzerinden yapılan değişikliklerin, aynı zamanda kullanılan diğer yazılımlara (ERP, muhasebe, ik) yansımasıdır. Bu entegrasyon ile tek bir yazılımdan yapılan işlemlerin, diğer yazılımlara otomatik olarak aktarılması sağlanır. Fakat eş zamanlı entegrasyonda, bir yazılım üzerinden yapılan hata ya da yanlışlıklar diğer yazılımlara da yansıyacağından iş kolaylığı kadar hata noktalarını da arttırabilen bir entegrasyon çeşididir.

Veri Formatı Entegrasyonu

PDKS yazılımı üzerinden alınan raporun, muhasebe programının veri formatına uygun olarak alınmasıdır. En sık kullanılan entegrasyon çeşididir. Bu entegrasyonun en büyük avantajı, istediğiniz zaman istediğiniz veriyi sürükle bırak mantığı ile diğer yazılımlara aktarabilmenizdir. PDKS verileri üzerinde herhangi bir hata fark ettiğinizde, bunu ERP yazılımınıza aktarmadan önce düzenleyebilirsiniz. Bu sayede bir noktada yapılan yanlış, diğer yazılımlara yansımadan önce düzeltilmiş olur.

   

PDKS Programından Muhasebe Programına Entegrasyon Nasıl Yapılır?

PDKS sisteminden aldığınız giriş – çıkış, fazla mesai, avans, tatil çalışmaları gibi verileri kullandığınız muhasebe yazılımlarına aktarmak mı istiyorsunuz ?

Veri Formatınızı Öğrenin

Öncelikle yapılması gereken, verinin aktarılacağı yazılımın (ERP, muhasebe , ik) dışardan veri aktarım formatını öğrenmektir. Ağırlıklı olarak .xls ve .txt formatında veriler kabul görmektedir. Bu dosya tiplerinin içerisindeki verilerin sırayla hangi bilgileri içermesi gerektiği, veriler arasındaki noktalama işaretleri, verilerin yazılış biçimleri gibi değerler önem teşkil etmektedir. Muhasebe yazılımınızı satın aldığınız firma ile görüşerek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

PDKS Üzerinden Uyumlu Raporu Alın

Muhasebe yazılımının aktarım formatı öğrenildikten sonra, PDKS üzerinden bu formata uygun rapor almak gerekmektedir. Aktarım formatı, PDKS yazılımın içerisine bir rapor çeşidi olarak eklenir. Bu sayede aktarım istenildiği anda bu rapor çeşidi kaydedilerek, gerekli yazılımlara aktarılabilir.

 

Sahip Olduğum Muhasebe Programına Uyumlu PDKS Yazılımını Nasıl Bulabilirim?

Daha önceden satın aldığınız muhasebe yazılımına uyumlu PDKS yazılımı mı arıyorsunuz?

İhtiyacınızı Biliyoruz

ZKSoftware yazılım mühendisleri sizler için devrede. Kullandığınız muhasebe yazılımını ve aktarım formatını bizlere iletin, size özel bir çalışma ile istediğiniz raporu oluşturalım.

Bu rapor ile personellerinize ait çalışma süresi bilgilerini, muhasebe programınızdaki sütunlara uyumlu bir şekilde kaydetmiş olursunuz.

Bu uyumluluk sizlere özel bir geliştirme çalışması ile elde edilmektedir. Bu sebepten kaynaklı, geliştirmeler ihtiyacınız oranında fiyatlandırılmaktadır.