ZKFlex Nasıl Kurulur? Başlangıç Rehberi (2020) - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

ZKFlex Nasıl Kurulur? Başlangıç Rehberi (2020)

Yukarıda gösterilen görsel bu rehberin sonucunda kurulumu tamamladığınızda karşınıza çıkacak ekran. ZKFlex Personel takip sistemi sürümlerini link üzerinden bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz. Adımları takip ederek kısa sürede kurulum aşamalarını bitirebilir ve yazılımı kullanmaya başlarsınız.

Yazılım hizmetlerimize ait CD bulunmamaktadır. Ancak kurulum indirme ve başlangıç için yazılımı indirme linki üzerinden edinebilirsiniz. İndirme aşaması oldukça kolay ve hızlıdır. Sadece paylaşılan bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Yazılımın lisanslama kısmında müşteri hizmetlerinden temsilcilerimizle görüşmeniz gerekmektedir. Yazılım satın aldığınız durumda, aktivasyon linki paylaşılan mail adresinize gönderilir.

Personel devamsızlık takip sistemi, giriş çıkış hesaplama ve vardiyalı çalışma stiline uyumlu olmasıyla personel takip yazılımını müşterilerimiz tercih etmektedir. Maaş hesaplama, puantaj ve agi-avans gibi takipleri yapabilirsiniz.

 

1. Ürün Satın Alma ve Lisans

ZKFlex personel devamsızlık takip sistemi yazılımını satın aldığınız zaman tanımlı e-posta adresinize aktivasyon kodu gönderilir. Bu seri numarası sayesinde kurulum işlemlerini hızlandırabilirsiniz. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, müşteri temsilcilerimizle görüşerek eposta adresinizi belirtin. Firma bilgileriniz kontrol edilir ve sizlere gerekli seri numarası eposta adresinize paylaşılır.

Size özel verilen lisans numarasını kaybetmeyin. İleride lazım olabilir. Lisans numaranızı kimseyle paylaşmamaya özen gösterin, yazılımınızın lisansını riske atarsınız.

2. İndirdiğiniz Dosyayı Çalıştırma

ZKFlex  dosyasını bilgisayarınıza indirdikten sonra kuruluma başlamaya hazırsınız. Karşınıza çıkan ilk ekranda ZKFlex kurulum sihirbazı dil seçimi yapmanızı isteyecektir. Türkçe veya İngilizce olarak dil seçenekleri mevcut. Dil seçimi yaptıktan sonra İleri/Next butonuna tıklayın.

3. Kurulum Bileşenleri Ekranı

Dil seçimini yaptıktan sonra yazılım size, gerekli bileşenlerin kurulması gerektiğini belirten ekran karşınıza çıkacaktır. Bu karşılama ekranında lütfen ileri diyerek gerekli bileşenlerin seçimini gerçekleştirin.

4. Bileşenler SQL ve Java

Sisteminize gerekli bileşenlerin kurulumu SQL ve Java olarak tamamlanacaktır. Eğer sisteminizde Microsoft SQL sürümü yüklüyse SQL işaretsiz olarak gelecektir. Sadece java sürümünü kurarak gerekli adımı geçmeniz mümkün.  İleri diyerek bu ekranı da geçebilirsiniz.

5. Dosyaların Hazırlanması

Gerekli bileşenler seçildikten sonra, sistem dosyaları bilgisayarınızda kurulum için hazırlayacaktır. Dışarı çıkarma aşaması sisteminize bağlı olarak 5 dk ile 25dk arasında değişim gösterir. SSD kurulu olması işlemlerinizi hızlandıracaktır.

6. Dosya Konumu ve Lisans Sözleşmesi

Yazılımı kurmaya başlamadan önce lisans sözleşmesini okumanız gerekiyor. Aşağı ok tuşu ile sayfanın sonuna kadar geldikten sonra kutucuğu işaretleyiniz. Ardından kurulumu yapmak istediğiniz dizini belirtin. Varsayılan kurulum dizini C: sürücünüz üzerine uygulanmaktadır. Seçimi yaptıktan sonra İleri tuşu ile devam edebilirsiniz.

7. Lisans Anahtarınız

Yazılım kurulum ekranı siz sözleşmeyi kabul ettikten sonra, lisans anahtarı ekranına yönlendirecektir. Lisans anahtarınız belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmiştir. Aktivasyon kodunuzu gelen kutusunda veya bazen spam klasöründe bulmanız mümkün. Aktivasyon anahtarınızı gerekli alana yapıştırdıktan sonra Yükle butonuna tıklayın.

8. Yükleme Ekranı

Lisans anahtarınızı gerekli alana doldurduktan sonra, yazılım yükleme aşamasına geçecektir. Kısa sürede yazılımın kurulumu tamamlanır ve artık kullanmaya başlayabilirsiniz!

 

ZKFlex PDKS Hizmeti

Ticari sitemizde fiyatlarımızı inceleyin

Sizi arayalım

ZKSoftware marka ürünlere sahip olmak artık çok kolay. Canlı destek sistemimiz, randevu sistemi ve sabit numaralarımızdan iletişim hatlarımız her zaman size açık. Ürün tekliflendirme aşamasından anahtar teslim projelerinize kadar her türlü isteklerinize çözüm buluyoruz.

İletişime geç.

 

ZKFlex Başlarken