ZKFlex PDKS ile Cihazlara Personel Gönderimi - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

ZKFlex Personel devamsızlık kontrol sistemi yazılımına yeni eklenen personelleri gönderme rehberi

Rehberin konusu, personel takip sistemi yazılımı olan ZKFlex sistemine kayıtlı olan biometrik okuyucu cihazlarınıza yeni tanıttığınız personelleri nasıl gönderileceğini gösteriyoruz. İşlem akışı oldukça kolay olarak tamamlanır ve yeni personeller cihazınıza kısa sürede eklenir.


 

 

 

 

1. Cihazlara gönderim

Cihazlara göndermeden önce, üst tarafta bulunan Cihaz sekmesine tıklayın.  Karşımıza çıkan alanlardan eğer cihaz mevcut değilse yeni cihaz eklememiz gerekiyor. Cihaz daha önce eklendiyse
3. adıma geçebilirsiniz.


 

 

 

 

 

2. Cihaz ekle

Cihaz eklemek için, alt tarafta bulunan arayüzden IP adresi kısmına cihazın tanımlı olan IP adresini girmemiz gerekiyor. Ardından sol taraftan kaydet butonuna tıklayıp cihazı program üzerine kayıt edebiliriz.


 

 

 

 

 

3. Veri transferleri

Sol üst tarafta bulunan menülerden Veri transferleri başlığına tıklayın. Açılan ekrandan kaydettiğimiz personelleri görebilir ve hangi cihazlara göndermek istediğimizi seçebiliriz.


 

 

 

 

 

4. Cihaz listesi

Açılan ekrandan, sağ tarafta bulunan Cihaz Listesi menüsüne tıklayın ve ardından hangi cihazlara oluşturduğumuz personeli göndermek istiyorsak , cihaz seçimini yapmamız gerekiyor. Belirlediğimiz cihazları Onay kutusu kısmından işaretleyip seçebiliriz.


 

 

 

 

 

 

5. Yazılımdaki veriler ve cihazlar

Sağ tarafta bulunan menülerden Veri Transferi menüsüne tıklayın. Açılan ekrandan cihazları görebilir ve seçili cihazlara programdaki verileri aktarabiliriz. Seçmiş olduğunuz cihazlar sayfanın üst kısmında karşımıza çıkıyor.  Mevcut seçimde sadece 1 adet cihaz seçimi yapıldığından başka cihaz görmüyoruz. Birden fazla cihaza sahip kuruluşlarda üst tarafta ne kadar cihaz seçildiyse gözükecektir.


 

 

 

 

 

 

6. Gönderilecek personelin seçimi

Yazılımdaki veriler başlığı altından programa kaydettiğimiz personelleri görüyoruz. Bu alandan tüm personeli seçebilir veya sadece belirli kişileri işaretleyin. Program arayüzünde oluşturduğunuz yeni personelleri cihazlara göndermek için birden fazla seçim yapabilir veya sadece yeni eklenen personeli gönderebilirsiniz. İşaret kutusu üzerinden kaç kişiyi göndermek istiyorsanız seçiminizi yapın.


 

 

 

 

 

 

7. Cihaza gönder

Yazılımdaki veriler başlığı altından işaretlediğimiz personelleri seçimi tamamladıktan sonra, SEÇİLEN CİHAZLARA GÖNDER butonuna tıklayın. İşlem başarılı olursa veri transferi başarılı bildirimini yazılımın alt kısmında alırsınız.


 

 

Cihazdan parmak izi ve yüz tanıma verilerinin nasıl indirileceğini öğrenin >