ZKFlex Cihazdan Personel ve Hareket Verisi Aktarımı - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

ZKFlex üzerinden veri transferi ile personel ve hareket verisini programa aktarma rehberi

Personel takip sistemi yazılımı ile bağlı olan cihazlarla iletişim kurup bütün hareket verilerini aynı zamanda personel bilgilerini edinme rehberi sayesinde hızlıca tüm işlemleri tamamlayın.


 

 

 

 

 

 

1. Cihaz seçimi ve listeleme

Cihaz seçimi yapmak için öncelikle ana menüde bulunan Cihaz  sekmesine tıklayın. Ardından veri aktarımını başlatmak için işlem akışına göre Veri transferlerini seçmemiz gerekiyor.


 

 

 

 

 

 

 

2. Cihaz listesi

Cihaz listesinden hangi cihazlar üzerinden veri aktarımı yapılacaksa, lütfen onay kutusunu işaretleyerek seçelim.  Veri transferleri menüsüne tıkladıktan sonra, ekranın sağ tarafında kalan Cihaz Listesi menüsü ile bütün listemize ulaşabiliriz.


 

 

 

3. Cihaz görünümü, veri transferi

Sağ taraftaki menülerden Veri transferi ekranına geri dönerek cihazdaki verilere ulaşmamız gerekiyor. Cihazların seçimini yaptıktan sonra üst tarafta kutu içinde bağlantısı kurulmuş ve veri aktarımına hazır cihazlarımızı görebiliriz.


 

 

 

 

 

 

4. Cihazdaki veriler, aktarım modları

Cihazdaki verilere ulaşmak, verileri yazılıma taşımak için sol üstte bulunan personel verilerini indir, log kayıtlarını indir seçeneklerini kullanabilirsiniz. Cihazdaki hareket kayıtları için LOG seçeneğine tıklayabilir ve hareket verilerini kaydedersiniz. Eğer personel simgesine tıklarsanız cihazda bulunan kayıtlı personelleri parmak izleriyle birlikte veya yüz tanıma bilgileriyle birlikte yazılımın veritabanına kopyalarsınız.


 

 

 

 

 

 

 

5. Personel verilerini indir

Personel verilerini, biometrik kayıt türleriyle birlikte indirmek için personel simgesine tıklamanız yeterli. Cihaza bağlanıp tüm verileri yazılıma aktarımı tamamlanır.


 

 

 

 

 

6. Hareket kayıtlarını indir

Cihazdan hareket kayıtlarını indirmek için LOG kayıtlarını indir butonuna tıklamanız gerekiyor. Cihaz veya cihazlarda bulunan tüm hareket kayıtlarını sisteminize rahatlıkla aktarabilirsiniz.


 

 

 

 

 

7. İndirilen personeli yazılıma kaydet

Son olarak, yazılımın veritabanı kısmına personel kaydını gerçekleştirmek için  YAZILIMA AKTAR butonuna tıklayın. Yazılıma aktarılan kişiler PERSONEL listenizde gözükecektir.