Youtube Premium 1080p çözünürlükte offline video indirmeleri başlattı - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware
Görsel youtube.com
Youtube.com | Görsel : Youtube

Yüksek Çözünürlük Değerlerini taşıyan Youtube Premium

Youtube premium özelliği üyelerinin, abonelerinin videoları 1080p kalitede indirmesine izin verirken çevrimdışı (offline) olarak telefonlarında veya bilgisayarlarında tutmalarını sağlıyor. Eskiden güncel olarak 720p çözünürlükte olan bu değer şimdi gelen güncelleme ile 1080p değerine kadar çıkarıldı. Youtube iOS ve Android uygulamalarında bu güncelleme yavaş yavaş yayılmaya başladı bile. Youtube kısmından gelen bilgiye göre bütün premium pazar alanlarında “premium özelliğinin aktif edileceği” daha fazlasının ekleneceği yakında kesinleşiyormuş.

Çevrimdışı (offline) indirmeler Youtube premium hizmeti için ödemeye değer olan aylık $12 abonelik ücretinin olmazsa olmazı. Aynı zamanda bu hizmetleri satın alarak Youtube Müzik Premium (Music Premium) tarafında reklamsız biçimde videoları izlemeniz mümkün. Günümüzde yeni nesil teknolojileri barındıran akıllı telefonlar artık 1080p çözünürlüğü rahatlıkla destekleyecek durumda. En son teknoloji ürünü iPhone X ve XS çözünlürlük değerleri 1080p den daha fazla görüntüye sahiptir. Önceden olsa 720p çözünürlük mantıklı gelebilirdi fakat şimdilerde durum değişti.

Küçük güncelleme henüz yavaş yavaş yayılmaya başlarken, bazı telefonlarda mevcut olmayabilir. Fakat bu yeni sistem sayesinde premium hizmetleri daha değerli hale gelmiş bulunmaktadır.

youtube premium video zkflex

Youtube music hizmetleri birden fazla avantajlı özellikle gelmektedir bunlara örnek olarak, reklamların kaldırılması, videoların arka planda oynatılması ve videoları direkt olarak yerel dizinlere indirebilme işlevi. Ne yazık ki bugüne kadar offline indirme değerleri 720p kalite ile ısnırlıydı. Mevcut görüntü kalitesi 1080p değerinde olsa bile yüksek kalitede indirme yapamıyorduk. Özellikle iOS kullanıcılarına göre tasarlanmış sistem sayesinde, FULL HD kalitede indirmeler mümkün hale geliyor.

Şubat ayında yapılan araştırmalara göre, Youtube tarafında bu indirme kalitesinin 1080p olacağı paylaşılmıştı. O zamandan beri yeni güncelleme hakkında ufukta bir bilgi yoktu. Yeni nesil indirme teknolojisi hakkında daha fazla bilgi aldığımızda sizlere paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. FULL HD özelliğinin tüm dünya çapında yayınlanması hedefleniyor. Gelişmiş teknolojileri yakından takip edebilir ve sistemimize kayıt olarak bu güncellemeleri anlık olarak alabilirsiniz.

İletişim adresimiz.

Düzenleme : Aldığımız bilgiye göre bazı Android işletim sistemi kullanan telefonlarında bu özellikten faydalanabildiği bilgiler arasında yayılıyor.

Haberin kaynağı / Source : https://www.theverge.com/2019/8/1/20750328/youtube-premium-1080p-offline-video-download-support