Kapı Dedektörleri - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

KAPI DEDEKTÖRÜ NEDİR KULLANIM ALANI VE KAPSAMI NERELERDİR

Kapı Dedektörü Nedir?

Metal kapı dedektörleri (Boy dedektörleri) Elektromanyetik alan prensibi ile çalışmaktadırlar. Kapının ayak kısmındaki panelleri boyunca bulunan kısımda bir elektromanyetik alan oluşturarak içinden geçen insanın üzerindeki metal maddeleri yoğunluğuna göre tespit amacı ile kullanılır.

Kapı tipi metal dedektörü özellikle bina giriş ve çıkışlarında güvenlik için en çok ihtiyaç duyulan ve gerekli olan geçiş kontrol cihazı olarak kullanılmaktadır

Kapı dedektörü led ekran çoklu tarama multi-zone bölgesi insan figürü üzerinde metal maddenin yerini gösterir. Türkçe İngilizce menü, lcd grafik ekran uzaktan kumanda, ledli yan panel gibi özellikler kapı dedektöründe bulunması gereken önemli özelliklerdendir.

Kapı Tipi boy dedektörleri kullanım alanlar nelerdir?

Boy dedektörleri Bina girişlerinde güvenliğe önem veren bir çok alanda kullanılmaktadır. Bunların bazıları kamu kurum ve kuruluşları, Havaalanları, Emniyet binaları, Askeri alanları, karakollar, iş merkezleri, Alışveriş merkezleri, Belediye binaları, valilik ve kaymakamlık binaları, Eğitim kurumları ve Üniversiteler gibi örneklendirebiliriz.

Metal Kapı dedektörü halk dilinde X-ray cihazı olarak bilinsede X-ray cihazları çantalarımızı koli ve paketlerimizin içinden geçirilerek kontrol edildiği cihazlardır. Bu cihazlar X ışını salgılayarak paketin içeriğini gören cihazlardır; Kapı tipi metal dedektörleri ise elektromanyetik  alan ile çalışırlar ve bünyesinde X ışınına dair herhangi bir yapı bulundurmazlar.

Metal dedekörler yeni teknolojiye uyum sağlayarak sadece alarm vermekle kalmaz. Aynı zamanda metalin sinyal verdiği bulunduğu bölgeyi güvenlik görevlisine gösterebilir çoklu multi-zone algılama bölgesine sahiptir. Çok bölgeli metal kapı dedektörleri ayrı algılama bölgeleri oluşturan çoklu bobinler içerir. Bu sayede birden çok metal maddeyi tespit edip yerini gösterebilir.

Çok bölgeli kapı dedektörleri 33 bölgeye kadar mevcuttur ve yan panellerde metal maddenin alarm verdiği yeri noktasal olarak tespit eden ledler mevcuttur.

Metal Kapı Dedektörleri

Metal kapı dedektörleri 220 Volt enerji ile yani herhangi bir şehir şebekesi ile çalışabilir. Cihazımızı 220 voltun bulunduğu her hangi bir prize bağladıktan sonra dedektörün menüsünden istediğimiz hassasiyet yoğunluğunu seçip ayarlayabiliriz. Bu hassasiyeti seviyelerini bazen kişinin üzerindeki tehlikeli metalleri algılamak için ayarlaya bilir ve yoğun metallere sinyal vermesini sağlayabilir bazende en ufak metal parçasına sinyal vermesi için ayarlayabiliriz aynı zamanda değerli maden metallerin dışarı çıkmasını istemeyen işletmeler içinde ayarlanarak bu vasıta ile de kullanılabilir.

Cevap Yazın