Kartlı Geçiş Sistemleri - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri – Yazılım ve Donanım

ZKSoftware tarafından geliştirilen kartlı geçiş sistemleri yazılımları ve cihazları size en hızlı çözümü ulaştırmak için sürekli güncel kalıyor.

Günümüzde fiziksel güvenlik açıklarının çok olduğu yerlerde oldukça sık tercih edilen gelişmiş geçiş kontrol ürünleri, kullanıcıların taleplerine yanıt vermektedir.

Her gün dışarıda gördüğümüz büyük veya küçük çaplı kuruluşların access geçiş kontrol ve kartlı geçiş sistemlerine daha da yakınlaştığını görmekteyiz. Olumlu yönleri oldukça fazla olan geçiş kontrol terminalleri, işletmelere kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır. Kuruluşların tercih etmesindeki en büyük etken giriş ve çıkışları kontrol altına alması, esneklik katması, yönetim tarafında belirlenen saatlerde erişime izinlerin sağlanmasıdır.

Kartlı geçiş sistemleri ile kullanıcılara kolaylık ve geçiş izinleri sağlanabilir. Bazı Kuruluşlar için ilgi çekici olan kartlı geçiş üniteleri, güvenliğe önem veren firmalar açısından kritik değer taşımaktadır.

Peki hangi işletmeler kartlı geçiş sistemlerini tercih etmeli? Access geçiş kontrol sistemleri büyük avantajları nelerdir?

Anahtarsız giriş

Anahtarlı girişler işletmelere erişim sağlarken sorun oluşturabilir. Bütün kapıların anahtar yardımıyla kilitlenmiş olduğu işletmelerde, her kapıyı tek tek açılması zorluklar çıkarabilir. Çalışanlar için oluşabilecek zaman kaybının ve güvenlik açıklarının önüne geçmek adına tasarlanan kartlı geçiş üniteleri size rahatlık ve konforu getirir.

Kapı kontrol kartlı geçiş sistemleri ile bu sorunun önüne  geçebilir, basit şifre kombinasyonu, kart veya fob yardımıyla erişimi kolaylaştırabilirsiniz.

Anahtarlı girişler firmalar açısından güvenlik açığı oluşturuyor

Anahtarlı girişler firmalar için ciddi güvenlik sorunlarına yol açabilir. Çalışanların anahtarını kaybettiği veya düşürdüğünü varsayın. Bütün o kaybolan anahtar ile açılan kilitlerin değiştirilmesi gerekli ve bu da ekstra maliyet oluşturmaktadır. Kartlı geçiş kontrol sistemi sayesinde, mevcut sorunu ortadan kaldırabiliriz. Çalışanların şifreli veya kartlı geçiş güvenlik sistemi tarafından sağladıkları erişimler sayesinde kaybolan anahtardan çalışan sorumlu tutulamaz. Proximity kartı kaybolduğu zaman, kaybolan kart numarası devre dışı bırakılır veya kart de-aktif edilerek çalışmaya devam edilir. Yeni kart oluşturulabilir ve sorunsuz şekilde güvenlik açığını oluşmadan kapatırsınız.

kartlı geçiş sistemi zksoftware

Kullanıcılara özel geçiş seçenekleri ve üst düzey kartlı sistemleri

Kuruluşunuzun içinde çalışan personeli sadece belirli alanlara erişmesine izin verebilir, yetkilendirme seviyelerini buna göre konfigüre edebilme  şansını elde edersiniz. Etkili ve geliştirilebilir güvenlik yönetim merkezi parmaklarınızın ucunda olsun.  Kapı ve departman bazlı yetkilendirme seviyelerini ayarlarken sizin seçtiğiniz kişiler işletmenize giriş izni verilsin.

Büyük kuruluşlarda ve kritik alan kullanımına sahip bölgelerde yetkisiz personelin girişleri tehlikeye yol açabilir. Örneğin, laboratuvar giriş noktalarında izinsiz kişilerin gezmesi ciddi risk oluşturabilir. Başka örneklere dikkat çekecek olursak; üretim sahası, makine odası veya hassas belgelerin bulunduğu odalar tehlikeli ve erişim hakkı olmayan personelin girmesinde oluşabilecek riskleri meydana getirebilir.

Kartlı geçiş sistemleri yardımıyla kimin, hangi odalara erişim sağlaması gerektiğine karar verin

Access geçiş kontrol sistemi sayesinde, ZKSoftware erişim geçiş kontrol ve kartlı sistemler yetki seviyelerini özelleştirebilir yapıda sunmaktadır. Büyük ölçüde riskleri minimuma indirmek, mülkünüze gelebilecek zararları olmadan önüne geçmek için çalışanlarınıza erişim yetkileri tanımlayın. Birden fazla anahtarı üstünüzde taşımadan kapılardan kontrollü geçiş yapın.

Kapı geçiş kontrol kartlı sistemleri  toplu erişim hakları ve sınırlandırmaları getirerek işletmenizin güvenlik çemberini iki katına çıkarmanız için yardım eder. Sadece muhasebe departmanında çalışan kişilerin o odaya giriş yapmasını sağlayabilir veya yalnızca temizlik departmanındaki insanların temizlik odasına erişme iznini oluşturabilirsiniz. Departman ve kapı bazlı olarak hazırlanabilen access kontrol seviyeleri, işletmelere geniş çaplı yönetim fırsatları verir.

Her alanda access kontrol

Etkili güvenlik protokolünü oluştururken işletmelerin dikkat etmesi gereken bazı sınırlamalar vardır. Hassas bilgi erişimi, güvenli odalar, erişime kısıtlı bölgeler ve federasyon yetkilendirme seviyeleri.

Kuruluşunuz da çalışan kişilerin farklı yetenek ve departman özelliklerine göre erişim kontrol seçeneklerinden faydalanmasını sağlayın. Kartlı geçiş sistemiyle yapılan access kontrol kurulumlarında, işletme genelinde uzaktan kapı açma ve canlı izleme sayesinde kapıyı açmakta zorlanan kişilerin veya erişim engeli olan personellerin girişlerini takip edebilir ve yetkilendirebiliriz. Güçlü canlı izleme özellikleri size işletme geneli tam yetki ve takip işlevini de ekler.

Günümüzdeki büyük çaplı işletmeler kapı kontrol kartlı sistemleri konusunda oldukça ilgili ve talep yoğunluğunu oluştururlar. BT yöneticileri etkili güvenli geçiş kontrol ilkelerine göre düzenlemeler yaparak çalıştıkları firmaların güvenli olmasını sağlamak istiyorlar.

Bu taleplere yönelik çıkardığımız yeni nesil kartlı geçiş ürünleri ve access kontrol sistemleri ürün gamıyla etkili çözümler üretebilmek için her gün taleplerinizi yanıtlıyoruz.

Access geçiş kontrol sistemleri etkili kullanım avantajları arasında kapı bazlı ayarlamalar haricinde, hangi saatlerde, hangi kapıların açık kalacağı konusunda konfigürasyon önceliklerini seçebilirsiniz. Hangi kapılardan, saat kaçta girişlere izin verileceği ve bu kapılardan kimlerin erişime açık olacağı tercihlerini ZKSoftware access kontrol ile rahatlıkla uygulayın.

Access saatlerini ayarlayın

Bir çok senaryo arasında, işletmeler access geçiş kontrol kartlı erişim sistemleri üzerinde kullanım yaparken saat aralıkları belirleyerek çalışanlara göre esneklik sağlayabilirler. Günlük vardiya – personel takip gibi işlemleri yaptıkları için hangi personelin kaç saat çalıştığını takip etme, giriş-çıkış bilgilerini kontrol altında tutmak amacıyla ihtiyaç duyarlar.

Zaman kontrol sistemleri kişilerin kaç saat çalıştığını analiz ederek ay sonu maaş hesaplama işlemiyle ve puantaj seçenekleriyle çalıştığı saat kadar maaş almasını sağlar.

Personelin zaman takip sistemlerine verdiği önem

ZKSoftware bünyesinde kurulumu yapılan kartlı geçiş sistemleri ile etkili zaman takip sistemi altyapısını hazırlayabilir ve çalışanlarınızın giriş-çıkış senaryolarında kart okutmasını sağlarsınız. Etkili biçimde kullanım önemi sizin daha iyi takip yapabilmenizi ve personelin maaşını tam alması açısından verimliliği artıran ürünlerimiz ile tüm taleplerinizi karşılarsınız. Vardiyalı çalışma sistemine ağırlık veren Kuruluşların personelini kolay takip etmesi açısından zaman takip sistemlerini tercih ettiği ve 3 farklı vardiyayı kontrol altında tutabildiği araştırmalarımızda görülmüştür.

Canlı izleme özelliğini kullanan kartlı geçiş sistemleri ile giriş-çıkış verilerine anlık olarak ulaşabilir, yönetim tarafındaki kişilerin daha net bilgilere sahip olmasını sağlarsınız aynı zamanda takip sistemlerine olan farkındalığı çalışanlarınız tarafından anlaşılmasını sağlayın.

Kartlı Geçiş Sistemleri Ürünleri

Geniş kapsamlı kartlı geçiş ürünlerine ev sahipliği yaparken, çözüm ortaklarımıza sunduğumuz uygun fiyatlar ve birinci sınıf cihazlarımızla projelerinizi tamamlamanız çok kolay.

Tam anlamıyla yönetilen bir hareket yönlendirme hizmetiyle reaktif, canlı izleme odaklı takip seçeneklerini kurun ve devreye alın. Altyapı ile ilgili ihtiyaçlara harcadığınız süre ve maliyeti en aza düşürerek işinize daha fazla önem katın. Gelişmiş geçiş kontrol mekanizmasını artırmak, mülk güvenliğini iyileştirmek ve yenilikçi tasarımlara sahip ürünlerimizle hızlı tam olarak yönetilen sorunsuz cihazları kullanın.

Kurumsal korumayı iyileştirin

Kuruluşunuzun yenilikçi güvenli geçiş kontrol ürünlerini ve yeni geliştirilebilir ZKSoftware access yönetim merkezi yazılımlarıyla işletmenizin etkili korumasını aktif edin. ZKSoftware güvenli hızlı geçiş kontrol turnike sistemleriyle, Kuruluşunuzun girişlerine fiziksel duvarı hazırlayın.

Akıllı güvenlik yönetimi ile en gelişmiş dış tehditlere karşı koruma sayesinde mülkünüze gelebilecek riski minimuma taşıyın.

ZKSoftware olarak geniş çaplı fiziksel, altyapısal ve çalışma gücüne bağlı yönetim merkezi sistemlerini talepler üzerine kuruyoruz. ZKSoftware acccess geçiş kontrol ve kartlı geçiş sistemleri ihtiyacınız olan yardım basamaklarını oluşturur ve size en güvenli alanları hazırlamanız konusunda yardım eder. Güvenlik merkezini çalıştırın ve hızlıca güvenlik tutumunuzu hazırlarken tehditlere karşı sınırsız güvenliğin tadını çıkarın.

Yönetimsel sınırlar

Kartlı geçiş sistemleriyle personelinizin iş verimliliğini aynı zamanda iş gücünü ve zaman takip öğelerine olan verdiği önemi artırmasını sağlarsınız. İşçileriniz her gün vaktinde işlerine gelirler ve size ekstra maliyet oluşmasını önlerler. Takip edilen kişilerin günlük çalışma performansları ciddi yönde artar ve gereksiz vakit kaybını ortadan kaldırırsınız.

Personeliniz üzerinde büyük yönetim etkisine sahip olurken, hangi saatlerde personelinizin işyerinden ayrıldığını rahatlıkla takip edebilirsiniz. Elde ettiğiniz günlük tarih bazında hareket raporlarıyla detaylı görme imkanına erişin.

Access geçiş kontrol ürünleri bakımından çeşitliliğe sahip olan teknoloji merkezli ZKSoftware çözümlerini keşfedin.