Arabic AR English EN Turkish TR
ZKSoftware
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Turnike Ve Bariyer Sistemi Nedir ?

Turnike ve bariyerler geçiş yoğunluğunun bulunduğu yerlerde kullanılmaktadır. Ana amaçları geçişlerdeki sıkışıklığı azaltıp, düzenli geçiş yapılabilmesini sağlamaktır. Bir çok sektör ve alanda çeşitli turnikeler kullanılmaktadır. Özellikle günümüz sorunlarından biri olan Covid-19 kapsamında güvenli ve mesafeli geçiş konusunda etkili rol oynamaktadır.

Turnike Türleri Nelerdir ?

Turnikeler kullanılacak alana ve ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Bazı turnike çeşitleri ise şunlardır;

 • Vip Turnike
 • Tam Boy Turnike
 • Yarım Boy Turnike
 • Hızlı Geçiş Turnikesi
 • Optik Turnike 
 • Düşen Kol Turnike 

Kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterse de,  turnikeler hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır.

Bariyer Türleri Nelerdir ?

Bariyerler de alana ve ihtiyaca göre çeşitlilik göstermektedir. Bazı bariyer çeşitleri ise şunlardır;

 • Kollu Bariyer
 • Otopark Bariyeri
 • Mantar Bariyer
 • Kişisel Bariyer
 • Şerit Bariyer
 • Plaka Tanıma Bariyeri

Bu çeşitlilikler ile ilgili projelere göre tercih yapılarak, en doğru çözümler kullanılmalıdır.

Turnike İle Personel Takip Sistemi Yapılabilir Mi ?

Turnikeler geçişlerdeki sıkışıklığı giderip, güvenli geçişler yapılmasını sağlar. Fakat sadece turnikeler ile personel takibi yapmak mümkün değildir. Turnikelerin üzerine ya da içine eklenen okuyucular sayesinde personel takibi yapılabilir. Yüz tanıma cihazları, kart okuma cihazları, QR kod okuyucuları şeklinde çeşitli ürünler kullanılabilir.

Turnikelere eklenen bu cihazlar, personel takip yazılımları ile haberleşerek çalışmaktadır. Bu sayede turnikeden geçiş yapan kişilerin giriş-çıkış saatleri takip edilebilmektedir. Bu giriş-çıkış saatleri üzerinden maaş puantaj hesaplaması da yapılabilmektedir.

Entegre edilen bu okuyucular turnike üzerinden kayıtsız kişilerin geçiş yapmasını da engeller. Sadece cihazda tanıtılmış kişilerin doğrulaması ile çalışmaktadır. Bir kart okuyucu bağlanmış ise bu okuyucuya kayıtlı kartlar harici geçiş yapmak mümkün olmayacaktır. Bu sayede geçiş güvenliği de arttırılmış olur.

Turnike Sistemi Satın Alırken Nelere Önem Vermeliyim?

Turnike sistemi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ihtiyaca uygun turnikenin belirlenmesidir. Turnike ihtiyacının belirlenmesinin ardından konu ile ilgili bir teknik ekibin bulunması da yüksek önem taşımaktadır. Elektriksel ve yazılımsal sorunlarla karşılaşıldığında destek alabilmek önemlidir. Yoğunlaşan geçişler sırasında bir aksaklık yaşanması ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeplerden dolayı satın almadan önce muhakkak destek hizmeti hakkında bilgi alın.

Turnike Sistemini Nereden Alabilirim?

Biyometrik güvenlik ve geçiş çözümlerinin öncü firması olan ZKSoftware, profesyonel satış ekibi kadrosu ile ihtiyacınıza uygun turnike modellerini sizlere belirlemektedir. Profesyonel teknik ve yazılım ekibi ile kullanıcılarına üstün destek hizmeti vermektedir. Turnike sistemi satın alma işleminde sorunsuz kurulum ve hızlı problem çözümleri ile yüksek memnuniyet oranına sahip olan ZKSoftware’ ı tercih edebilirsiniz.