Trafik Ekipmanları özellikleri - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware
trafik ekipmanları

ZKSoftware trafik ekipmanları farklı ihtiyaçlara yönelik saha kontrol ve geçiş noktalarına koyulabilen trafiğin akışını değiştiren veya belirlenen bölgelerdeki etki noktalarını tamamen kontrol altında tutan araçlardır.

Bu sistemler genellikle tasarımları itibariyle, hız kesiciler, trafik lambaları, trafik levhaları, güvenlik aynaları, flaşörler, köşe koruma sistemleri ve delinatörler’den oluşur. Güçlü trafik konisi seçeneklerini de unutmamak lazım. Oldukça büyük kullanım alanlarına ev sahipliği yapan koniler sayesinde işlevsel trafik kontrol etkisini hemen oluşturursunuz.

Güvenlik sistemleri üzerine oluşturduğumuz yeni sitemizi ziyaret edin : ZKGuard

Trafik ekipmanları genel işlevi

Delinatörler

Ülke genelinde kullanıma açık olarak bulunan delinatörler insan akışını sağlamak amacıyla ve halk güvenliğini oluşturma konusunda büyük rol oynarlar. İnsanların yürüyüş yaptığı noktalara mutlaka bütün yaya güvenliği etkenlerini entegre etmek gereklidir.

Araçların kesişme noktasından geçiş yapan yayaların güvenliğini ve korunmasını sağlamak hayati önem taşır. Bu işlemin başarılı biçimde tamamlanması adına aslında, trafik işaret levhaları ekipmanları yaygın olarak bütün geçişlerde kullanılır. Peki bunun yetmediği yerlerde hangi trafik ekipmanlarına yer vermek gerekir? Cevap: delinatörler

Delinatör levhaları, ekipmanları, bakımından hem araç sahibini korumayı hedefler aynı zamanda yayaların geçişlerini kontrol altında tutar. Fabrika girişlerinde, inşaat alanlarında veya tehlikeli alanlara entegre edilebilen bu delinatör sistemleri sayesinde güvenlik en üst düzeye çıkarılır.

Genellikle bu delinatörler kurulumları oldukça basit, otomatik trafik akışını yüksek hızlı yollarda, otobanlarda dengelemek amacıyla da kullanılır. Birden fazla seçim yapmanız mümkün; plastik tabanlı delinatörler, geçici entegrasyon veya kalıcı montaj seçeneği sağlar.

Elmas tasarıma sahip delinatörler

Bu delinatör türü trafik ekipmanı, 3″ reflektör bant ile gündüz ve gece net biçimde görüntülenmesi için dizayn edilmiştir. Araçların her türlü hava koşulunda delinatör ekipmanını görebilmesi adına parlak reflektör bant mutlaka önemli bir ayrıntıdır. Kısıtlı kurulum alanına sahip bölgelere rahatlıkla montajı yapılır. Dayanıklı gövde elementleri sayesinde, kolaylıkla yere devrilmez veya yıkılmazlar.

zksoftware trafik ekipmanları çeşitleri

Beyaz yuvarlak tip delinatörler

Bu beyaz yuvarlak tip kafalığa sahip delinatör trafik ekipmanları, elmas stili delinatörlere benzerlik göstermektedir. Yukarıda açıklanan bilgilerle benzerlik gösterdiği gibi, beyaz delinatörler vale park alanlarında veya sofistike ihtiyaçlara göre dizayn edilir, aynı zamanda kullanılır.

Plaka tanıma sistemi yazılımı ve ekipmanları hakkında detaylı bilgi

Trafik konisi

Trafik konisi ekipmanı güçlü bir kontrol ve yönetim ekipmanı olarak yıllardır yaygın olarak kullanılır. Yollarda, trafik akışı kontrolünde, araba arızası veya polis çevirmesi gibi durumlarda emniyet güçleri tarafından sıkça tercih edilir. Koniler kurulumları itibariyle trafik akışını daraltabilir ve daha iyi kontrol etmenizi sağlar. Trafik koni çeşitleri olarak otobanlarda, sokaklarda, caddelerde ve Türkiye’nin her yerindeki yollarda rahatlıkla seçilebilir. Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre yaklaşık 100 milyon trafik konisi yaygın olarak kullanıldığı öğrenilmiştir. Bu rakam ciddi ölçüde trafik yönetimini kolaylaştıran basit çözümer arasında olduğunu ortaya koyar.

İnşaat alanlarında yolları ikiye ayırma konusunda etkili, yol bakım ve onarım çalışmaları sırasında yolu düzenlemek için kullanılır. Aynı zamanda bakım onarım çalışması yapılan yollarda, sürücüleri etkili biçimde uyarır ve logar kapakları ya da trafik çukurlarına daha dikkat etmemizi sağlar. Bir başka kullanım alanı ise; otoparklar, halka açık park etme yerleri, kapalı alanlar veya atletik olimpiyat statlarında tercih edilir. Ekstra dikkatin verilmesi gereken noktalara rahatlıkla kurulumu yapılır ve kontrol sağlanır.

Trafik konisi, tasarım olarak, yüksek derece görünürlük ve kolay montaj-taşıma gibi seçeneklere sahiptir. Farklı ebatlarda, boyutlarda, renklerde gelir. Turuncu, sarı ve kırmızı renk seçenekleri trafik konisi alımında en çok tercih edilen renklerdir. Bazı tasarım örnekleri, üstlerinde uyarı levhaları veya üzerine bağlı zincirlerle birlikte gelir.

Gelişmiş trafik ekipmanları

Hız Kesiciler

Hız kesiciler, yaygın olarak bütün halkın güvenliğini sağlamak adına en çok insan akışı olan yerlere entegre edilirler. İnsanların yaygın olarak geçiş yaptığı noktaları hız kontrolü altında tutmak mutlak ve kritik önem taşımaktadır. Halkın yaya olarak güvenliği, devletin birimleri tarafından özellikle sağlanmalı ve korunmalıdır. Genellikle kampüslerde ve üniversitelerde aktivitlerin çok olduğu insanların kalabalık olarak gezdiği ve yıllık olarak düzenlenen etkinlikler kapsamında öğrencilerin yaygınlaştığı yerler var. Bu yüzden, araç sürücülerinin üzerine düşeni yapıp hızlarını azaltmaları ve daha dikkatli olmaları gerekir. Hız kesiciler tam bu noktada devreye giriyor.

Dinamik insan akışı ortamında genellikle yaya taşımacılığı ve yürüme yolları tercih edilir. Kısıtlı park alanına sahip bölgelerde araçlar park edemedikleri için sürekli seyir halinde olurlar ve etraftaki yayaların daha dikkat etmeleri gerekebilir. Yaya olarak yürümek veya bisiklet gibi taşıma yöntemlerini tercih eden insanların güvenliğini kontrol altında tutabilmek büyük önem taşır. Trafik hız kesici ekipmanları avantajı ise; bu bölgede seyir halinde gezen arabaların hızlarını minimum seviyeye indirmek, kritik dar boğaz geçiş noktalarında araçların mutlak durma noktalarında kalmalarını sağlamak hız kesici, yatan polis gibi ekipmanlarla çok kolay biçimde mümkün.

Yaya güvenliğini artırmak için oluşturulan trafik ekipmanları, hız kesicileri ve daha bunun gibi belli başlı güvenlik ürünleri günümüzde sıkça tercih edilir. İnsanların yürüdükleri alanlarda, güvenli, araç tehlikesi ve ezilme gibi olayların riskini azaltmak için dikkatli planlama ve araştırma gereklidir. Çok fazla üniversite alanı, okul bölgeleri araştırmalar sonucu keşfettikleri bilgilerle, yolların dizaynı ve risk seviyelerini minimuma indiren uyarı levhaları getirdiler. Bu araştırma daha çok belirli tehlike unsuru oluşturabilecek alanlarda, insan akışının yoğun olduğu, araçların hızlı geçiş yapabilecekleri bölgeler ve otopark alanları olmuştur.

Son derece önemli yaya güvenliğinin oluşturulması

Yaya güvenliği konusu açıldığında bunu sağlamaya yönelik, insan, bisiklet, sürücü güvenliği biçiminde kategorilere ayırmak mümkün. Geniş yaya yolu oluşturmak, belirli şerit işaretleriyle bunu çizmek, yaya geçiş alanlarında levhalar ve uyarılarla insan akışı olduğu belirtmek, yanıp sönen lambalar, fiziksel bariyerler, beton duvarlar, metal koruma telleri, zincirler ve ağaçların dahil edilmesi gibi yayayı koruyabilecek önlemler alınabilir. Kritik, hayati önem taşıyan yaya güvenliği şakaya gelmez. İnsanların daha dikkatli, daha korumalı, araç tehlikesi geçirmeden karşıdan karşıya geçmesi için üst geçitler oluşturulur. Üst geçitlerin olmadığı yerlerde trafik levhaları ekipmanları tercih edilir. Yayaların güvenli biçimde a noktasından b noktasına gitmesini sağlayan bu ekipmanlar, trafikteki dikkatsiz sürücülerin daha fazla yola dikkat vermesini de sağlar.

Aslında trafik güvenliğini oluşturan bir çok etken mevcut yukarıda sayılan entegrasyon seçenekleri ve trafik ekipmanlarıyla güvenliği en üst düzeye çıkarmanız veya kaza risklerini trafik genelinde minimuma indirmek oldukça mümkün. Günümüz şartlarında en çok hedeflenen, yapılması gereken, trafikteki sürücülerin bilinçlendirilmesi, sürüş halinde dikkatlerinin dağılmamasını sağlamak olmalıdır. Ne yazık ki gelişen teknolojiyle herkesin elinde tuttuğu akıllı telefonlar buna engel olabiliyor. Bu ekipmanların yanı sıra bilinçlendirilen, yayalar, trafik sürücüleri için yapılması gerekenler mevcut.

Yayaların mutlaka karşıdan karşıya geçmeden önce, sürücülerle göz göze gelmesi ve karşıya geçeceğini belirtmesi gerekir. Daha fazla dikkatli olunması bu tarz risklerin düşürülmesinde büyük rol oynar. Genel anlamda dikkatin eksik olduğu yerlerde kaza risklerine daha fazla rastladığımız ve bu kazaları önlemek için farklı yöntemlere başvurmamız gerektiği doğrudur.

Trafik ekipmanları ve ZKSoftware

Güvenlik konusunda yaptığımız araştırmalar, geliştirmeler, süreklilik katan bina güvenliği, işletme koruması, mülkünüze gelebilecek riskleri düşürme ve maliyetlerinizi azaltmak için uyguladığımız yıllar boyunca süren çalışmalarımız mevcut. Sektörün Lideri konumunda olduğumuz access geçiş kontrol, pdks, x-ray cihazı ve turnike sistemlerinin yanı sıra trafik ekipmanları konusunda yayaların korunmasında yer alıyoruz. Kişilerin daha güvenli, daha rahat karşıdan karşıya geçebildikleri, trafikte oluşabilecek tehlikelerin sıfıra yakın olduğu bir gelecekte yaşamak için bizimle iletişime geçin. Sizlere en güçlü trafik ekipmanları çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi verelim, güvenli geçiş seçenekleri hizmetlerimizden yararlanın.

Etkili biçimde trafik güvenliğini oluşturmak, dikkatin tam olması, gelişen teknoloji ve inşaat konusundaki atılımlarla daha fazla trafik ekipmanlarına ihtiyaç duyulması yönünde sizlere destek olalım. Taleplerinize yönelik, gelişmiş güvenlik trafik ekipmanları ihtiyaçlarınızı en etkili biçimde karşılayalım.

Yayaların güvenliğini güçlü, hızlı, kolaylıkla sağlamak amacıyla bir çok önlem alınabilir. Dünya genelinde yaşanan yaya güvenliği problemi mevcut. Ölümcül kazaların sayısı gün geçtikçe artıyor, trafik kazaları, ciddi bilançolara sebep olurken, hız büyük bir tehdit haline geliyor.

Dünya genelinde bu anlamda yapılan araştırmalar, oturumlar, yol güvenlik sağlama düzeni konusunda atılımlar ile daha güvenli trafik ekipmanları ve yayalar kapsamında çeşitli düzenlemeler oluşturuldu.
Sonuç olarak, en küçük alanlarda bile trafik ve yaya güvenliği büyük bir sorun hale gelebilir. Bizim yapmamız gereken, en önemli kritik bölgelere ihtiyaç duyulan düzeyde trafik ekipmanları tedariğini gerçekleştirmek ve üstümüze düşen koruma önlemlerini hazırlamaktır.

Sizi arayalım. Trafik ekipmanları, güvenlik cihazları, personel devam kontrol takip sistemleri konusunda projelerinize destek olalım. ZKSoftware iletişim hattı