Silahlarda Kullanılmak Üzere Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemleri - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

Silah depolama firması tarafından geliştirilen biyometrik geçiş kontrol sistemi

Silah firmasının uzun araştırmaları sonucunda yapmış olduğu testlerinde bitmesiyle yeni tabancalara özel parmak izi sensörlü tutucu geliştirdi. Kolay ve güvenilir anlamda taşınabilirlik sağlayan aparatla parmak izi tanımlı olmayan kişilerin silaha erişimi engelleneceği görülmektedir.

Güvenlik firmasının yapmış olduğu çeşitli deneyler ve anketler ile bu işlemlerin 1,500’den fazla silah sahibi kişilerce kullanıma açıldığını evlerinde güvenle silah taşıyabildiğini söylediler. Erişim adı verilen aksesuarın amacı ve işleyişine gelecek olursak, duvara monte edilerek şarj ünitesinden enerjiyle beslenmesi mümkün. Sensör ve kilide güç veren batarya sayesinde ve yedek batarya ile de kullanımının mümkün olduğu söyleniyor. Silahın yerleştirildiği kısım ise çıkarılabilir ve farklı tutamaç kısımlarının satın alınıp takılabilecek yapıda oluşturulduğu bildiriliyor. Elle çıkarılabilmesi açısından yedek anahtar da düşünülmüş.
Silahın kabzadan çıkarılabilmesi açısından alınmış önlemler ve işleyiş mantığı sırasıyla, parmak izi sensörü tarafından kişinin parmağı okutulduğunda doğru eşleşme sağlanırsa normal olarak kabzadan silahı çıkarmaya olanak veriliyor.
Kabzaya entegre halde bulunan biyometrik tarayıcının diğer bir özelliği, akıllı telefonlardaki sensörlere oranla daha doğru eşleşme sağladığı ve kullanıcının parmağını oldukça güçlü tanımladığı test edilmiştir. Sensörün kapasitesi ve canlı parmağı okuyabilme yeteneği sayesinde canlı, kirli ve ıslak parmağı okuyabileceği görülmüştür.
Güçlü parmak izi teknolojilerinin günümüzde büyük önem kazandığı dönemlerde ZKTeco firması tarafından geliştirilen SilkID parmak izi sensörü uygulamaları örnekte kullanmak gerekirse oldukça geniş entegrasyon alanlarına sahiptir. Buna benzer uygulamalara kolaylık sunan yapısı sayesinde özelleştirilebilir yapısının getirmiş olduğu büyük olanaklarla en küçük cihazlara bile uyumluluk sağlayabilecek seviyededir. Yer kaplamayan ve size projelerinizde yardımı dokunabilecek teknolojik, güvenli ve stabil işleyiş tarzıyla aradığınız parmak izi sensörü olma niteliğini taşıyor.
Parmak izi biyometrik teknolojileri genellikle geçiş kontrol ağırlıklı kullanıldığından silah kilitleme sistemleri gibi yerlere de kullanım ağırlığı verilmesi planlanıyor. Daha önce kabzaya entegre edilmeyen sensör teknolojisi şuanda ilk defa denenmiştir ve başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

Üst Düzey Parmak İzi Geçiş Kontrol Olanakları


Yukarıda paylaşılan örnekler de olduğu ve açıklandığı gibi, parmak izi sensörü küçük yapısı bakımından her uygulama alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir cihaz olmuştur. Bu tarz uygulamalar konusunda danışmanlık desteği alabileceğiniz ve bizlerle iletişime geçerek projelerinizde profesyonel kadromuzla irtibat halinde kalarak uygulamalarınıza ücretsiz teklif alabilirsiniz.
Parmak izi sektöründe olan yeniliklerden haberdar olmayı ve güvenli geçiş kontrol gibi kategorilerde yalnız kalmamak için lütfen bizi arayın!

Merkez Ofis : +90 0850 811 11 95