PDKS Yazılımları Gelişmiş Çözümler - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

PDKS Yazılımları Gelişmiş Çözümler


PDKS ve Sunduğu Gelişmiş Çözümler

Biyometrik teknolojiler günümüzde oldukça büyük yere sahip olmaktadır. Üstün güvenlik seçenekleri ve etkili kullanım örnekleriyle birlikte insanların takibinde, personellerin devam kontrolünde işletmelere kapasite bakımından artışlar katmaktadır.
Biometrik teknolojilerin en ilk sırasında yer alan parmak izi ve yüz tanıma sistemleri kullanıcıların gündelik işlemlerini yaparken girişlerde ve çıkışlarda hareket kayıtlarını okutabilecekleri terminallerdir.

PDKS Yazılımları

Teknoloji anlamında PDKS yazılımları ve terminalleri biyometrik sistemlerin de gelişimiyle birlikte amacını gerçekleştirmiştir. Kullanıcıların kolaylıkla takip edilmesini işletme içinde hangi saatlerde bulunduğunu kaç dakika mola kullandığı bilgisi ve giriş-çıkış hareketlerine hakim olmasını sağlar.
Eskiden kağıt ve kalem yardımıyla yapılan takip etmesi zor ve işlevsellik bakımından kullanıcılara zorluk oluşturan sistem tamamen tarihe karıştı. Personellerin bu işlevsiz uygulamayı kötü kullanımı da eklendiği zaman güven vermeyen bir sistem haline dönüştü. Kötü kullanıma örnek diğer bir uygulama da kart basma cihazları olabilir.
Biyometrik teknolojilerin gelişmesiyle birlikte yukarıda örneği verilen uygulamaların basitleştirilmiş ve güçlü versiyonları kullanıcılara sunuldu. Temel amacı personellerin takibini kolaylaştırmak ve doğru, stabil verileri gösterebilmek olan sistemler küçük veya büyük işletmelerin vazgeçilmezi durumuna geldi.
Mevcut personel takip sistemlerinin(PDKS) gelişmesiyle hızlı, kayıpsız, bazı durumlarda kullanıcılar bu sistemleri kullandıklarının farkına bile varamayacak derecede sessizce çalışan uygulamalar mevcut. Dolandırıcılık ve sahtecilik eylemlerinin de önüne geçen pdks cihazları güvenilir aygıt olarak işletmelerde yerini aldı.
Kişinin arkadaşı yerine kart okutması veya şifresiyle giriş yaparak zaman hırsızlığına yol açması oldukça büyük bir sorun teşkil etmektedir. Uygulama alanlarına bakıldığında, yüz tanıma cihazları, parmak izi, iris tanıma ve diğer biyometrik aygıtlar zaman hırsızlığını tamamen ortadan kaldırmıştır.
Kişiye ait olan ID ile eşleştirilmesi yapılan parmak izi verisi, yüz algoritması veya avuç içi verileri farklılık gösterdiğinden taklit edilmesi imkansızdır. Hırsızlık yapılmasına da olanak vermemektedir.
Biyometrik personel takip ve puantaj sistemleri oldukça geniş yer kaplamakla beraber kullanıcıların tercih edebileceği yapıda çeşitlilikler sunmaktadır.


Yüksek Segment Yüz ve Parmak İzi Tanıma Sistemleri

Son zamanlarda talep edilen yüksek segment cihazların artışıyla beraber kullanıcılar daha fazla yüz tanıma ve parmak izi cihazlarına yönelmiş bulunmaktadır. İsteklerin artmasıyla oluşan ve pazar payının oldukça ciddi rakamlarına ulaşabilecek kapasite de cihaz tedarik sürecini karşılıyoruz. Müşterilerimize en doğru ve güvenilir sistemlerin kurulumunda yardım ediyoruz.
Personel devam takip cihaz senaryolarına uyumlu halde ilerleyerek kullanıcıların ofislerinde, inşaat alanlarında, avmler, kamu alanları gibi yerlerde
kullanabilecekleri sistemlere teknolojik danışmanlık hizmetiyle en hızlı şekilde çözüme gitmelerinde yardımcı oluyoruz.


PDKS Yazılımı ve Kullanıcılara Göre Düzenleme

Cihazlarımız ve yazılımlarımızla bütün kullanıcılarımıza gelişmiş hizmet kalitemizi sunmaktan ayrıcalık duyuyoruz. Projelerinize uygun maliyetli cihaz ve yazılım desteğimiz sizlere kolaylık sağlamayı hedeflemektedir.
Personel takip sistemi yazılımı (PDKS), Erişim Kontrol Yazılımları, Bekçi Tur Sistemleri gibi kendi üretimimiz yazılımlarla  özel tasarlanabilir raporlama seçenekleri sunuyoruz. Geliştirilebilir yapıdaki program desteğimiz tercihinize göre şekillenir.
Cihazlarımız canlı-parmak izi algılama özelliğine sahiptir. Çeşitli parmak tiplerine uyumlu olarak hızlı tanımlama yapabilir, kullanıcılarınızı kayıt edebilir ve giriş-çıkış bilgilerini anlık olarak yazılımlarımızda görüntüleyebilirsiniz.
Yüz tanıma sistemlerimiz kişilerin yüz algoritmasını veritabanlarında tutarak eşleştirme yapılmasını sağlar.

Kişi yüzünü tanıttıktan sonra cihaza transfer edilen eşleştirme bilgisiyle sistemde kaydı tamamlanır. Giriş-çıkış verilerine raporlama sistemlerimizle anlık olarak erişim sağlanır.


Detaylı PDKS Raporlarına Ulaşın

ZKSoftware bünyesindeki personel takip ve erişim kontrol yazılımlarıyla kapsamlı rapor seçeneklerine istediğiniz zaman erişebilirsiniz.  ZKFlex PDKS yazılımı tarafında kendinize özel rapor türünü hazırlayabilirsiniz. Rapor türlerine örnek olarak : erken gelen / geç gelenler, fazla mesai raporları, devamsızlık, vardiyalı çalışma, sabit çalışma rapor seçenekleri sayılabilir. İşletmenizin giriş ve çıkış verilerini sağlıklı biçimde yorumlayabilir aynı zamanda takip edebilirsiniz. Puantaj yapabilen yazılımlarımız ile maaş hesaplama oldukça basit ve efektif olarak geri dönüş sağlar.


Personel Takip ve Zaman Kontrol İşlemlerinizi ZKSoftware İle Kolayca Tamamlayın…

Aşağıda ilginizi çekebilecek başlıkları incelemeyi unutmayın:

Giriş ve Çıkış Takip
Parmak İzi Okuma Cihazları
PDKS Nedir?