Arabic AR English EN Turkish TR
ZKSoftware
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

PDKS Sistemi Nedir?

PDKS Sistemi, firmaların ihtiyaç duyduğu personel sayısının artması sonucunda ortaya çıkmıştır. Artan bu personel sayısı firmaların büyümelerine katkı sağladığı gibi yönetilmesini de zor bir hale getirmiştir. Her personelin tek tek mesai takibini yapmak mümkün değildir. Bu noktada yardımcı muhasebeci gibi düşünebileceğiniz pdks yazılımları geliştirilmiştir. Peki firmalar PDKS Sistemini neden tercih etmelidir?

  • Personel giriş ve çıkış saatlerini otomatik olarak tespit etme,
  • Bu hareketler baz alınarak mesai ve fazla mesai saatlerinin oluşturulması,
  • Günlük devamsızlık raporlarının oluşturulması,
  • Raporların otomatik olarak iletilebilmesi,
  • Ay sonunda kolayca bordro oluşturulabilmesi.

pdks sistemi

PDKS Nasıl Kullanılır?

  • Pdks Cihazları

Öncelikle yapılması gereken, firmanın giriş ve çıkış noktalarının belirlenmesidir. Bu noktalara personellerin giriş çıkış saatlerini tutacak pdks cihazları yerleştirilmektedir. Pdks cihazları hafızalarındaki verileri yazılıma aktarabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyar. İnternet bağlantısını kablolu ya da Wi-Fi olarak cihaz türüne göre değişecek şekilde sağlayabilirsiniz. Cihazın internet bağlantısını ve enerjisini taktıktan sonra personellerinizi kaydetmeye başlayabilirsiniz. Pdks cihazına personel kaydetmek için genellikle menü > kullanıcılar > yeni kullanıcı adımlarını izlemelisiniz.

  • Pdks Yazılımları

Pdks yazılımları genellikle masaüstü uygulaması olarak tercih edilmektedir. İster server bilgisayarınıza isterseniz programı kullanacak kişinin bilgisayarına yükleyebilirsiniz. Genellikle satın alınan firmalar tarafından kurulan pdks yazılımları, kısa sürede kurulabilen yazılımlardır. Yazılım kurulduktan sonra işlemler bitiyor mu? Tabii ki de hayır. Önemli olan burada programın ayarlarının firmanızın çalışma saatlerine uyarlanmasıdır. Firmanızın çalışma düzenini program ayarlamalarını yapan destek ekibine bildirmelisiniz. Bu sayede cihazdan alınan giriş çıkış bilgileri firmanızın çalışma saatleri baz alınarak yorumlanır. Program üzerindeki ayarlamalar da bittikten sonra sisteminiz kullanılmaya hazır olur.

  • Pdks Yazılımı Eğitimi

Pdks yazılımı eğitimi alırken öncelikle temel işlemleri baz almalısınız. Personel nasıl eklenir?, cihaz ile nasıl haberleşilir?, rapor nasıl alınır? gibi düzenli olarak ihtiyacınız olacak bilgilere öncelik vermelisiniz. Çünkü personel takip yazılımları detaylı yazılımlardır. Fazla mesai çarpanı, izin bilgileri, özlük bilgileri gibi bir çok veriyi de tutabilmenize ve düzenleyebilmenize olanak sağlar. Unutmamalısınız ki programların tüm özelliklerine tek seferde hakim olamayabilirsiniz, kullandıkça öğreneceksiniz.

PDKS Sistemi Fiyatları

Her teknolojik üründe olduğu gibi personel takip sistemleri fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Fakat pdks sistemleri ile ilgili araştırma yaparken dikkate almanız gereken kriter ihtiyacınızı karşılamasıdır. Uygun fiyata aldığınız sistem doğru bir pazar araştırması yaptığınız anlamına gelmez. Pdks sistemi fiyatı alırken dikkat etmeniz gerekenler;

  1. Firmanızın çalışma yapısına uygun mu?
  2. Bir sorun yaşadığınızda bilgi alabileceğiniz destek hizmetine sahip olmalısınız.

Bu iki kriter pdks sistemi satın alırken temel olarak dikkate almanız gereken kriterler arasındadır.