PDKS - Özel Entegrasyonlar - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

PDKS – Özel Entegrasyonlarpdks özel entegrasyonlar

PDKS : Personel Devam Kontrol Sistemi

İşletmelerin personel konusunda en çok düşündüğü ve hassasiyet gösterdiği konulardan biri olan, işe zamanında gelmek ve masa başında çalışma saatinde yerinde olmak oldukça kritik önem arz etmektedir.
Günümüzde her işin zamanında yetişmesini sağlamak için bunu yapıyoruz.
Personel devam kontrol sisteminin altyapısını değiştirmek isteyen veya “zaman hırsızlığı” olarak adlandırılan çalışma arkadaşının yerine hareket girmek, kart okutmak gibi işlevlerin olduğunu bunun engellenmesi adına biyometrik teknolojilerin kullanılmasının yüksek boyutta pdks yapan ve yapmayı planlayan firmaların işini oldukça basitleştirdiği belirlenmiştir.

Biyometrik PDKS Senaryoları

Personel devam kontrol sistemlerinin en büyük avantajlarını ön plana çıkarmak için kullanılan biyometrik cihazlar sayesinde zaman-hırsızlığı sorunlarının önüne geçebilir aynı zamanda çalışma alanına büyük ölçüde katkı sağlayabilecek teknolojileri de hazırlayabilirsiniz. Buna ek olarak, yönetimsel ve insan kaynakları bakımından daha az düşünmeniz gerekir. PDKS  özel otomasyonu bakımından işlevselliğini koruyabilen, belirlediğiniz saatlerde sağladığınız konfigürasyonlar doğrultusunda hareket kayıtlarını aktararak size basit ve akıcı rapor içerikleri getirir.
Keskin, net, tam zamanında ve vakit kaybı olmadan hesaplanan verilerin doğru olarak elinizde olmasını gelen raporlar doğrultusunda personellerin maaş çizelgelerini otomatik oluşturduğunuz zaman kaybını ortadan kaldıracak yenilikler.

Personel Devam Kontrol : Sadelik ve Kolaylık

PDKS özel entegrasyon hakkında daha fazla anlatmak gerekirse, personel takip sistemi ve geçiş kontrol terminalleri şirketleri ve iş verenlerin büyük ölçüde kar elde etmesini ve çalıştırdığı personelin takibini basite indirerek zamanı daha verimli kullanabilmesine olanak verir. Mevcut olan sistemler global seviye de kullanımda ve entegrasyonları yapılan pdks gelişime açık olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Talep edilen güncellemeler doğrultusunda işletmenize en doğru ve en keskin sonuçları alabilmenin özgürlüğünü yaşayabilirsiniz.

Aşağıda dünya çapında kullanılan verimlilik, stabilite, günlük işlevsellik kolaylıkları bakımından sıralanan personel devam kontrol sistemi uygulamalarını inceleyebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri : Personel Takip Kolaylığı ve PDKS

Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan kahve zinciri firmalarından bir tanesi yakın zamanda üst düzey biyometrik terminallere geçiş yaparak personellerin devam kontrollerini gerçekleştirecek sistemi devreye aldı.
50 farklı lokasyona kurulumları sağlanan parmak izi cihazları ve pdks yazılımlarının biyometrik personel takip kolaylığının merkez ofiste izlenerek raporlanması hayata geçirildi.

Kahve firması örneği, biyometrik personel devam kontrol sistemlerinin en etkili kullanıldığı ve işletmeye sağladığı katkılar düşünüldüğünde sorun çıkarmadığı görülmektedir. Ana hedefin biyometrik terminaller vasıtasıyla sağlanan efektif kullanım kolaylığı ve doğru hareket hesaplama incelikleri gibi dünya çapında kahve zinciri olan Türkiye, Orta doğu gibi ülkelere hizmet veren firmanın daha etkili biçimde çalıştıkları analiz edilmiştir.

Yeni Delhi : Eczanelerin PDKS Entegrasyonu

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi de yapılan araştırmalara göre PDKS konusunda büyük açıkların oluştuğu eczanelerde personel eksikliklerinin yaşandığı ve yer yer bu personellerin işi aksattığı görülmüştür. 2016 yılında şehir eczanelerine yapılan teftişin sonucunda ortaya çıkan ve alınan verilere göre, personel takip kayıtları büyük oranda eksiklikler ve personel devam kontrol işlevinin yapılmadığı saptanmıştır. Bu oranların %30-%50 arası değiştiği görüldüğünde PDKS yazılımlarının zorunlu hale geldiğini anlıyoruz. Sonuç olarak personel eksikliği ve zamanında işe gelmeyen çalışanların büyük sıkıntılara neden olduğu pdks yapılmayan eczanelere gelen şikayetler doğrultusunda biyometrik parmak izi ve personel takip terminallerinin uygulamaya alınmasına yol açtığı ardından işlerin daha rahat ve müşteri şikayetlerinin neredeyse oluşmadığı sistemlerin kolaylıklar getirdiği görüldü.

Biyometrik parmak izli personel takip terminalleri ve sistemlerinin kurulmasından sonra yapılan anket ve röportajlarda da eczanelerin iş veriminin arttığını söyleyenler, hastaların yaşadığı gecikmelerin artık olmadığı tedavi sürelerinin azaldığı anlatılmıştır.

Biyometrik parmak izi pdks sistemleri avantajlarını kısa sürede fark eden Yeni Delhi halkı, sağlık gibi büyük değer taşıyan konularda para anlamında ve kısa sürede iyileşebilme tedavi görme seçeneklerinin tamamen daha basitleştirildiği ortamlara ihtiyaç olduğunu unutmamak gerekir.

İngiltere’de bir otel : Biyometrik Parmak İzi Sistemleri

Bazen en büyük avantajın ve faydalı çalışma stillerinin şekillenmesini sağlayabilecek yenilikler arasında sayabileceğimiz personel devam kontrol sistemleri ve geçiş kontrol yazılımları giriş-çıkış işlevlerini kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.
İngiltere de benzer sistemlerin sıkça kullanıldığı alanlardan biri olan otelleri ele aldığımızda eski tip kağıda yazılan notlarla personel takip gerçekleştiren bir otelde stabil ve doğru veriye ulaşılamadığı saptanmıştır. Yapılan araştırmalar üzerine otel sahibi tarafından devreye alınması planlanan ve kısa sürede satın alımı gerçekleştirilen biyometrik parmak izi sistemleriyle efektif kullanımı yükselten, işlevselliği arttıran, iş gücünü daha da yükselten personel takip sistemlerine yer verilmiştir.
Faydalarını saymamız gerekirse, doğru maaş hesaplama, otomatik hareket kayıtları aktarımı gibi büyük ölçüde çalışanların ve insan kaynakları ekibinin hesaplama kısmında yanında olup yardım eden yazılım personel takibini kolaylaştırıyor.
Maaşlı ve maaşsız çalışanların olduğu otelde iki farklı tip hesaplama stilinin yapılması gerektiği bunun üzerine konfigüre edilen yazılımla vardiyalı çalışma tipine uygunluğu kontrol edilen cihazlarla entegrasyon gerçekleştirilmiştir.
Puantaj hesaplamayı daha kolay ve hızlı yapan yazılımlar sayesinde personel devam takip tamamen işletme sahiplerine ve yönetimsel kadroya zaman kazandırdığı personellerin peşinden imza atmaları için koşmalarının gerekmediği açıklandı. Otomatik aktarılan hareket verileri personellerin vardiyalarına başladığında okuttukları parmak izi hareketiyle sisteme düşen verinin yazılımın veritabanına yazıldığı böylelikle raporların kolaylıkla alındığı belirtilmiştir. Giriş ve çıkış hareketlerinin otomatik aktarımıyla gerçekleştirilen bu durum, otel sahiplerini ve çalışanların daha verimli, daha etkili çalışmasını sağladı.