Erişim Geçiş Kontrol - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

Erişim Geçiş Kontrol Çözümleri

Access ve Erişim geçiş kontrol

Access Erişim Geçiş Kontrol Sistemleri

Günümüz şartlarında biyometrik erişim kontrol cihazları dünya genelinde yerini almıştır. Fiziksel güvenliğin sağlanmasına en uygun şartları sağlayabilen biyometrik erişim kontrol üniteleri işletmelerin tercih ettiği güvenlik protokolleri arasında gelmektedir.
Erişim geçiş kontrol terimini incelediğimiz zaman büyük çaplı fikirlerin hemen kafamızda canlandığı uygulama alanları oluşuyor.
Kişilere ait ID bilgileri ve güvenlik seviyeleri fikirlerin başında gelebilir.
Fiziksel access erişim kontrolü kompleks ve ilgi çekici kılabilen özellikleri aşağıda beraber inceleyebiliriz.

Kurumsal Erişim Geçiş Kontrol Modüler Yapısı

Access kontrol işlevsellik bakımından önemli kılan belirli özelliklere değinmek gerekirse, kritik yapıların, sınırlı sayıda geçiş izni olan alanların ayrıca üst segment güvenlik protokollerinin ihtiyaç duyulacağı bölgelere uygulandığı görülür. Oldukça verimli, düşük maliyetli bir o kadar da güvenliğinizi sağlayabildiğini düşündüğümüz zaman erişim kontrolü hayatımızın her alanında güvenle kullanabiliriz.
Entegrasyonu yapılması planlanan işletmelere belirli kombinasyonlar kullanılarak cihaz, yazılım yedek parça temini sağlanır. Yüz tanıma, iris, parmak izi, avuç içi, kartlı, şifreli cihazlar erişim kontrol ihtiyaçlarına yönelen kullanıcıların seçebileceği farklı cihazlar ve sistemlerin başında gelir.
Yukarıda sayılan cihaz seçeneklerinin farklı öne çıkan özellikleri mevcuttur. Her sistemin kendine özel güçlü yanları bulunmaktadır.

Yüz Tanıma Sistemleri : Access Geçiş Kontrol

Yüz tanıma cihazları tamamen kullanım yerlerine akıcılık ve özelleştirilebilir erişim geçiş kontrol olanakları vermektedir. ZKSoftware tarafında sağladığımız akıllı video tabanlı yüz tanıma cihazlarımız güvenlik önlemlerini, işletme bazında yüksek seviyelere taşımanızda yardımcı olur. Akıllı yüz tanıma algoritmalarını kullanarak personellerin girişlerini, çıkışlarını tanımlama kısmında esneklik kazandırır.
Aktif modu kullanarak canlı-izleme özelliğinin getirmiş olduğu kayıtlı yüzlerin takibi ve karşılaştırması izleme listesinde yerini alır.

Parmak İzi : Erişim Kontrol Entegrasyonları

Parmak izi yöntemi kullanılarak cihazlar üzerinden geçiş kontrol erişimini sağlamak tabi ki de en yaygın sistemlerden biridir. Geçiş kontrol sistemleri parmak izi olmadan düşünülemez. Parmak izi ile geçiş kontrol yapmak tamamen kişilerin ve işletmenin güvenliğinin sağlanmasında önemli rol oynuyor. Parmak izi verisini cihaz doğruladıktan sonra geçiş kontrol yazılımına aktarımını yapar, yazılım aldığı veriyi veritabanı kısmında kontrollerini sağlayıp izinli kullanıcılara geçiş hakkı tanımlar.

Erişim Kontrol Alanlarını Belirleyin

Biyometrik geçiş kontrol uygulamaları sizlere en çok güvenliği sağlayabilecek alanlarda karşınıza gelebiliyor. Okul güvenliği, holding güvenliği, depo, avm, emniyet birimleri, devlet daireleri kısacası güvenliğin ihtiyaç duyulduğu her noktada biyometrik erişim kontrol ve geçiş sistemlerine yer vermek mümkündür.
Erişim kontrol kısmında biyometrik sistemlerin adaptasyonu süreklilik kazandığı için pazar payı daima yükselmektedir.

Güvenlik Seviyenizi Genişletin.

Biyometrik sistemler günümüzde işletmelerin vazgeçilmez anahtar parçası haline gelmekle beraber doğru biçimde entegre edildiğinde ve uygulamaya alındığında Kimlik yönetimi, geçiş kontrol gibi özellikleri güçlendirebilir.
ZKSoftware olarak sürekli olarak gelişime açık kadromuzla sizlere en ideal, güvenilir çözümleri sunmaya devam ediyoruz. İşletmelere sağlanan güvenlik seviyelerini arttırmaya yönelik çalışmalarımız ve projelerinizde sağladığımız danışmanlık hizmetlerimiz sizi bir adım ileri taşıyacağına emin olabilirsiniz.
Zayıf akım projeleriniz, güvenlik odaklı erişim kontrol taleplerinize yönelik sağladığımız esnek biyometrik doğrulama yöntemlerimizle tanışın.
Yeni sitemiz ZKFlex Access içeriğine göz atmayı unutmayın!

Profesyonel kadromuzla sizlere hizmete hazırız. Lütfen hemen bize ulaşın. Yeni ürünlerimiz ve sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilmek için Ürünlerimizi inceleyin.