Yüz Tanıma Cihazları KeyFace Serisi - ZKSoftware Biometrik Çözümler

Yüz Tanıma Cihazları

Yüz Tanıma Cihazları Nasıl Çalışır ?

Yüz tanıması gerçekleştirilecek olan personelin yüzü cihazlarımızın üzerinde bulunan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar tarafından 3 boyutlu olacak şekilde tanımlanır. Personelin tanımlanan 3 boyutlu resimi üzerinde belirli noktalar referans alınarak yüz algoritması ile birlikte sayısal verilere dönüştürülerek şifrelenir.

Biometrik yüz haritası olarak adlandırılan bu harita: gözlerin birbirine olan uzaklık oranı, burun ile gözlerin arasında ki oranı, burunun çeneye olan oranı şeklinde basit bir şekilde tanımlanabilir. Bu referans noktalar bireylerin parmak izleri gibi kendine özgüdür ve başka bir bireyde aynısı bulunamaz. İnsan gözüyle fark edilemeyen bu noktalar Keyface Yüz Tanıma cihazımız sayesinde benzersiz şekilde hesaplanarak şifrelenmektedir.

KeyFace Lite Yüz Tanıma Cihazı

KeyFace güçlü işlemcisi ve 1.5 metre uzak mesafe okuma özelliği ile en yakın rakiplerine göre 5 kat daha hızlı yüz tanıma ve sistemle haberleşme gerçekleştirebilir. Bu süre zarfında %99.99 tanıma doğruluğu ile güvenliğin en yüksek seviyede olmasını sağlar. 

Keyface Yüz Tanıma Cihazı Modelleri

KeyFace 5

KeyFace Lite Yüz Okuma Cihazı

KeyFace 5 Lite

KeyFace 5 Temp

ZKSOFTWARE Keyface Yüz Tanıma Cihazları

Dünyamızı saran COVID19 süreci ile birlikte sosyal mesafe ve temasından kaçınmayı en üst seviyede tutmak için yüz tanıma cihazlarımızı sizler için geliştirdik.

KeyFace 5 : Yüz tanıma, Mifare kartlı geçiş özelliklerini opsiyonel olarak tanımlama. Bütün personel devam kontrol takip(pdks) sistemlerimizle uyumlu çalışır.

KeyFace Lite : Yüz tanıma, Mifare kartlı geçiş, HES kodu sorgulama özelliklerini opsiyonel olarak tanımlama. Bütün personel devam kontrol takip(pdks) sistemlerimizle uyumlu çalışır

KeyFace Temp : Yüz tanıma, Mifare kartlı geçiş, Ateş ölçümü özelliklerini opsiyonel olarak tanımlama. Bütün personel devam kontrol takip(pdks) sistemlerimizle uyumlu çalışır.

KeyFace Lite HES Kodu Sorgulama Modülü

Firmamız tarafından gerçekleştirilen HES kodu sorgulama modülü ile birlikte işletmeniz için koronaya karşı önlem alabilirsiniz. KeyFace Lite cihazı üzerinden okutulan HES kodunun sorgulaması ZKFlex yazılımımız ile birlikte sağlık bakanlığından online sorgulama ile sizlere doğru sonuçları vermesini sağlar. Bu yazılım ile birlikte HES kodu sorgulayabilir, maaş ve puantaj hesaplamaları yapabilir aynı zamanda çalışanlarınızın giriş çıkışlarını takip edebilirsiniz.

KeyFace Lite HES Kodu Sorgulama Videosu

Hes Kodu Nedir ?

HES (Hayat Eve Sığar) kodu, sosyal hayatınızı kontrol altında tutmak kapsamında, toplu taşıma ya da ziyaret vb. işlemlerinizde COVID-19 hastalığını açısından sizin veya başka bir bireyin risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde paylaşmanıza olanak sağlayan bir koddur.

Yüz Tanıma Cİhazları PDKS Sistemleri

Firmamızın geliştirmiş olduğu PDKS(personel devam kontrol) yazılımımız ZKFlex ile personellerinizin giriş, çıkışlarını ve maaş, puantaj hesaplamalarını yapabilecekseniz. Yüz tanıma cihazlarımızla birlikte yazılımımızı kullanarak aylık, haftalık, günlük hattta ve hatta saatlik rapor alarak işletmenizin hareketlerini her an takip edebileceksiniz.

PDKS Nedir ?

PDKS sistemler, açılımı “Personel Devam Kontrol Sistemleri” olarak adlandırılır. Bu sistemler sayesinde işletmenizde çalışan personellerinizin giriş ve çıkış saatlerini, maaş ve puantaj hesaplamaları gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz. 

Dilerseniz bu hareketleri rapor haline getirebilir, yazılımımızdan belirlemiş olduğunuz mail adresine belirli saatler aralığında mail gönderebilir. Excel olarak raporların çıktısını alabilirsiniz.