Güvenlik kameraları sektörü - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware
güvenlik kamerası sektörü zksoftware

Güvenlik kameraları sektörünün bu sene 1 milyar dolar değerinde artış göstermesi hedefleniyor

ZKSoftware güvenlik kameraları sektörü için hazırlanmış ürünlerini inceleyin

Global pazarda video kameraları, cctv güvenlik sistemleri ve biyometrik teknolojiler çözüm ortaklığı kapsamında yapılan işbirlikleri ile yeni ürünlerin sürekli olarak pazara giriş yaptığı saptandı. Yurtdışı kaynaklı raporlara göre dünya genelinde güvenlik kameraları sektörü büyük ilgi görüyor. Yaklaşık küçük veya büyük tüm işletmelerin, evlerin, genel anlamda kamera sistemi ihtiyacı olan her yerde bu sistemlere talep yoğunluğu oluşuyor. Son zamanlarda alınan ürünlere bakıldığında 2018-2019 yılı arasındaki araştırmalar gösteriyor ki güvenlik kameraları tüm zamanların en çok satın almasını gördü. Yaklaşık olarak 18 milyar dolar geçen sene ve bu sene 19 milyar dolarlık yatırımlar oluştu. Artırılmış güvenlik önlemleri, yüksek kapasite koruma kalkanları ve güvenlik çemberi kapsamında kameraların montajı sürekli olarak uygulanıyor.

Kuruluşların yoğun ilgi gösterdiği IP tabanlı kameralar, cctv kamera sistemleri ile AHD cihazların halk güvenliği açısından ve akıllı teknolojileri oluşturduğu saptandı. Genel anlamda bu yoğun ilginin ve cihaz alımlarının Çin odaklı olması da ilgi çekici. 2018, 2017, 2016 ve 2019 yılları arasında %33 oranında artış yaşandı.

Profesyonel güvenlik kamera sistemleri pazar payında, sektörün öncü firmalarının yüksek miktarlarda alışların olduğu geri bildirimlerinde bulundular. Hem devlet kanallarında hemde özel sektörün bu güvenlik kameraları ürünlerine yoğun ilgi gösterdiği, bayilerimizin de zayıf akım kanalında kamera satışlarının artış gösterdiği bildirildi. Halka açık alanlarda, devlet tarafının yüksek yatırımları yaptığı bu güvenlik sistemleri çözümleri ürünleriyle, kamera takip sistemlerine akıllı şehirler kapsamında yatırım yükseltmesi de önemli. Özel sektörün yatırımları arasında, kuruluşlar kamera takip sistemlerini suç ile mücadele alanlarında, hırsızlık vakalarını azaltmak için ve yeni nesil kuruluş bilgi aktarımlarını hazırlamak açısından istiyor. Çin kamera sistemleri sektörü pazarında, global anlamda %45 oranında artış varken son günlerde %13 oranında daha da talep oluşturması göz önünde bulundurulması gerekiyor. Çin dışındaki kamera sektörü piyasası ise; %5 oranında büyüme gösterdi.

cctv kamera sistemleri hizmet bütünlüğü ve zksoftware

Kamera sektörünün büyümesindeki kritik sebepler

ZKSoftware olarak yaptığımız arge çalışmalarında gördük ki güvenlik kameraları tam anlamıyla büyüme sağlarken, yaklaşık olarak %35 oranındaki bu senenin talep artışını da değerlendirdik. En büyük etkenin Çin tarafında bulunan bir satış stratejisi üzerine kurulduğunu saptadık. Özellikle Çin üzerinde yapılan büyük yatırımlar ile 2020 yılına kadar tüm ülkenin izlenme oranlarının kamera takip sistemlerinin gelişeceği söylendi. Akıllı güvenlik sistemleri teknolojileri projesi kapsamında Çin hükümeti güvenli izlemeye önem veriyor.

ZKTeco Visible Light Yüz tanıma cihazları

2020 yılından sonra bu güvenlik kamera sistemleri büyümesinin sonlanacağı düşünülüyor. Fakat bu sırada, Akıllı güvenlik sistemleri teknolojileri projesi Çin global market kamera pazarlama alanına yine olumlu yansıyacağı yönünde. Kamera ekipmanlarının ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilerek müşterilere sunulması gerçekten kritik ihtiyaç giderme yolunda doğru adım.

Amerika ve dünya genelinde, Çin pazarını takip eden olaylar neticesinde Amerikan ordusu tarafından büyük yatırımlarla kamera izleme sistemlerinin talepleri de gelişti. Yüz tanıma, okuma sistemleri, biyometrik okuyucular ve gelişmiş plaka tanıma(PTS) yazılımlarıyla askeri tesislerin korunması planlanıyor. Yüz tanıma cihazları, bizimde geliştirdiğimiz ZKT eco visible light teknolojisiyle donatılan farklı açılardan kişilerin yüz bilgilerini tanıyabilen sistemlerle donatıldı. Farklı ışık açılarında, görsel arka planlarda doğru biçimde çalışması tasarlandı. Yüksek doğruluk oranını garanti altında tutan cihazların, tam performans hizmet kalitesini rakiplerine göre daha hızlı biçimde tamamlaması gerçek zamanlı olarak mümkün.

Türkiye çapında yapılan girişimler neticesinde de biyometrik yüz tanıma sistemleri kurulumları ve satın almaları artış gösteriyor. ZKSoftware olarak güvenlik kamerası sektörü açısından çığır açan visible light teknolojilerine sahip derin öğrenim algoritmalı (Deep learning) cihazları tedarik ediyoruz. Tüm işletmelerin kullanabileceği düzeyde farklı materyallerin birleşimiyle oluşmuş Giriş, orta ve Amiral segment ürünleri şimdi keşfedin ve kullanın.

Analiz verisine dönüştürmek için, kişilerin girişlerinde ve çıkışlarında video kayıt seçeneği. Üst düzey görüntü kalitesiyle her ortamda net kalite görüntüyü elde edin.

premium kalite iris tanıma sistemleri ve zksosftware

Şimdi kullanmaya başlayın

Ticari sitemiz üzerinden satın alma işlemlerine başlayın.

Sizi arayalım ve ücretsiz teklif alın.