Geçiş Kontrol ve Çoklu Doğrulama - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

Güvenli Geçiş Kontrol ve İşletmeye Güvenli Access Kontrol Olanakları

Geçiş Kontrolde Çoklu Doğrulama Çağı

Parmak izi doğrulama teknolojisi en eski, bütçeye uygun ve popüler biyometrik tarama modlarından biri olmuştur. Çünkü parmak izi türleri her kişiye özel olduğundan parmak izi ile giriş ve çıkışlar yaygın anlamda kullanıma hazırdır.
Fakat, teknolojinin uzun vadeli olması ve çoğu suçlu bireyin bu güvenilir geçiş kontrol sistemine olan saldırılarına karşı, akıllı beyinlerin bulmuş olduğu parmak izi sistemlerine karşı elde etme ve ele geçirme gibi teknikleri kullanarak firmaların veya kurumların ofislerindeki cihazlara saldırıları devam etmektedir. Örnek olarak; basit optik tarayıcı parmak izinizi tanımlayabilir ve hamurdan yapılmış parmak izi örneğiyle karıştırabilir. Daha acımasız bir suçlu ise; güvenli bölgeye giriş yapabilmek adına kişinin parmağını kesebilir ve güvenli alana girişi gerçekleştirebilir.
Güvenlik açıklarının oluşturmuş olduğu ve güvenliğin ihlal edilebileceği suçlu faktörlerine ele aldığımızda karşımıza çıkan en büyük sorun bu tarz işlemleri uygulayabilen kötü insanların da biyometrik teknolojileri alt etmek için uğraştığı gerçeğidir.
Güvenlik firmaları, bina güvenliğinde uzmanlaşmış kurumsal yapıdaki şirketler ise çoklu doğrulama yöntemlerini önermektedir. Çoklu-doğrulama yaparak geçiş kontrolün uygulandığı alana veya işletmeye girişlerin daha mantıklı olacağı yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır.
Çoklu doğrulamaya örnek olarak parmak izi ile yapılan geçişlerin yanı sıra kullanıcıdan aynı anda özel RFid anahtar girişi veya karışık parola yöntemiyle yapılacak kombinasyon modları da dahil edilebilir.

Segmentsel Güvenli Geçiş Kontrol ve RFID ile Erişim

ZKSoftware olarak işletmemizin en temel kurallarından biri güvenliği sağlamaya yönelik geliştirmeler olmuştur. Müşterilerimize sunduğumuz çözümlerde daima en iyisini ve en ideal çözümü üretmek adına yaptığımız çeşitli araştırmalar sonucu karşılaştığımız senaryolar ve güçlü öneriler sağlayabilme adına projelerinize yardım ediyoruz.
Üstün güvenlik önlemlerinin alınması ve bu konuda işletmelerin, kurumların, halka açık alanların göstermiş olduğu ilgiyi biliyoruz. Kesin ve net Access Control entegrasyonlarımız sayesinde son kullanıcıya sağlamanız gereken bütün güvenlik unsurlarını da bayi kanalına verdiğimiz hizmetle oluşturuyoruz.
Güvenli geçiş kontrol sistemleri ve personel takip konusunda uzun yıllar vermiş olduğumuz servis kalitesiyle yanınızdayız. Tercih edebileceğiniz rfid ve geçiş kontrol çözümleriyle ilgili bizimle iletişimde olmanız aynı zamanda yeniliklerden haberdar olmak açısından iletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir.

Daha Fazlası İçin

Parmak okuma sistemi ürünlerimiz hakkında geniş kapsamlı bilgi alabilmek ve teknolojik yeniliklerden haberdar olmak için lütfen bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

Bize Ulaşın!