Geçiş kontrol sistemleri Ankara - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware
zksoftware ankara bölge müdürlüğü geçiş kontrol sistemleri

ZKSoftware Ankara bölge müdürlüğü kapsamında geçiş kontrol sistemleri ürünlerimizi bütün Türkiye ve Dünya üzerinde dağıtımına devam ediyoruz. PDKS cihazı üreticisi olarak şirketlerin genel geçiş kontrol ve personel takip gibi ihtiyaçlarına yönelik yaptığımız uzun süren ar-ge çalışmalarını daha da ileriye taşıyoruz.

Ankara bölgesi Geçiş kontrol sistemleri nedir?

Geçiş kontrol sistemleri nedir sorusunun cevabı tam olarak burada, kimin hassas odalarınıza erişimine izin vereceğini belirlediğiniz ve izinleri olup olmayan kişilerin filtrelenmesini sağlayan sistemlerin geçiş kontrole izin verilmesi işlevine verilen isimdir. Hangi şartlar altında bu geçiş kontrol yetkilerinin dağıtıldığını ve nasıl işlediğini sizin belirlediğiniz kısıtlama getirme esnekliği tanıdığınız izin tabanlı erişimlerin genel adıdır.

ZKSoftware geçiş kontrol sistemi ürünlerine yakından göz atın.

Etkili olarak mülkünüzü koruyabilmek için tasarlanan sistemler genelinde, kuruluşunuzun verilerini güvence altına alabileceğiniz fiziksel kısıtlama modülleri mevcuttur. Böylelikle, belirlediğiniz erişim kuralları kapsamında geçiş kontrol sistemi devreye girer ve işlevini yerine getirir. Genel olarak geçiş kontrol sistemlerini alırken kendinize sormanız gereken sorular sırasıyla : Nedir, neden önemli, hangi kuruluşun daha çok access control sistemine ihtiyacı var ve güvenlik sistemi sağlayıcılarının karşılaşacağı zorluklar nedir.

ZKSoftware Ankara bölge müdürlüğü websitesine gitmek için tıklayın.

Kontrollü geçiş nedir?

Kontrollü geçiş terimi, kimlik doğrulama sistemleriyle beraber işleyen bir kart okuyucu, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma sistemine tanıtılan kişinin eğer yetkisi varsa belirlenen alanlara erişimine izin verilmesi ve eğer yetkisi yoksa kontrollü geçiş kapsamında kısıtlama altında kalmasıdır. Bu sayede, yüksek seviye güvenlik protokolü olan yerlerde, hassas odalara, sunucu merkezlerine, bilgi işlem odalarına yetkili personel harici girişler sağlanamaz. Buna örnek hastane odası, ameliyathane, hapishaneler, plaza girişleri, ofis odaları, ar-ge merkezleri örnek verilebilir. İki ayrı ana başlıkta özelliklerini incelemek mümkün: yetkilendirme ve kontrollü geçiş erişimi.

Veri güvenliği bakımından da büyük faydalar sağlayan dijital access control, kimin gerçekte o veriye erişmesine izin verileceğini saptayan sistemler bütünüdür. Sadece doğrulama veriyi korumak için yeterli olmayabilir ya da hassas odaların içindeki mülkün koruma altında tutulmasına yetmeyebilir. Bu kapsamda, ek güvenlik protokolleri , modülleri devreye girer, kullanıcıların yetkileri varsa doğrulanma yapılarak erişim geçiş kontrol alanlarına girmesine ya da veriye ulaşmasına hak tanınmış olursunuz.

Doğrulama ve yetkilendirme olmadan, veri güvenliğini sağlamak mümkün değildir. Her veri sızıntısı senaryolarında, hırsızlık girişimlerinde access control sistemleri ilk incelenen önceliğe sahip altyapı gelişimleri arasındadır.

gym spor salonu yazılımı

Geçiş kontrol sistemleri konusunda ZKSoftware Ankara bölge müdürlüğünün görevleri

Günümüzde klasik anahtarlar yerine, access geçiş kontrol kartlarını yanımızda taşıyoruz veya ID kimlik kartlarıyla güvenli bölgelere erişimlere başlıyoruz. Ankara bölge müdürlüğü olarak geçiş kontrol açısından sağladığımız kartlı geçiş sistemleri ve parmak izi okuyucu ürünleriyle her kuruluşun güvenlik seviyesini iki katına çıkaran cihazları ve yazılım hizmetlerini sağlıyoruz. Geçiş kontrol sistemleri işletmelerde dosyaların saklandığı yerleri korumada, hassas bilgileri güvence altına alma, çıktı aldığımız yazıcıların korumasını artırmada ve kapı girişlerinde geçiş yapmaya yarıyor.

Access control konusunda yeni olan kişilerin ilk izlenimde sadece düşündükleri genellikle duvara montajı yapılan kart okuyucu ve elimizdeki kartlardan oluştuğudur. Fakat bu işlemin arkasında daha fazlasının yattığını söylememiz mümkün. Bütün sistemlerin arka planda sihirli geçiş elementlerini barındırdığını ve doğru kişinin kısıtlı alanlara giriş yapmasına izin verdiğini söyleyebiliriz.

access geçiş kontrol paneli ve kartlı geçiş sistemi

Geçiş kontrol sistemleri temel parçaları

Kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen ve genellikle basit aynı zamanda temel parçaları aşağıda inceleyebiliriz.

Kullanıcılar için: Access geçiş kontrol kartları, kart okuyucuları ve şifreli göstergeç kapı geçiş terminalleri. Ankara bölgesi Geçiş kontrol kartları genellikle proximity kartlar veya 13.56 mhz kart sistemleri bütününden oluşur ve tercih edilir. Kartlı geçiş yapılan alanda kişi, kartını cihaza yaklaştırarak erişim kısıtlaması yapılan alana yetkisi varsa giriş veya çıkış yapabilir. Aynı işlem telefonlarda da geçerlidir. Yeni çıkan akıllı android ve iOS uygulamalarında kartlı geçiş cihazlarıyla beraber erişim kontrol yapmak mümkün. Kolaylıkla yapılan bu işlem sırası sayesinde, elimizdeki telefonu kullanarak access geçiş kontrol noktalarına girişleri yapabiliriz.

Kart okuyucular duvara monte edilirken, kişilerin kartlarındaki veriyi okuyabilen ve geçiş izni taleplerini kapıyı açmak için sunucuya gönderen terminallerdir. Bazı kartlı geçiş sistemleri şifreli göstergeç yani PIN arayüzüyle geçiş izni tanırken sık olarak kullanılan biyometrik okuyucular geleneksel okuyucuların yerini aldığını görmekteyiz.

 

Altyapı kurulum incelikleri: Geçiş kontrol sistemleri mutlaka altyapıya ihtiyaç duyar. Altyapı kurulumu olmadan bu sistemleri devreye almak mümkün değildir. Peki nedir bu access control erişim kısıtlama parçaları? Elektrikli manyetik kapı kilit donanımları, access geçiş kontrol panelleri ve geçiş kontrol sunucularıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=14ox4zbMVVg

Manyetik, selenoid ve bas aç kilitler elektronik olarak işleyişini sürdüren cihaz tarafından verilen tetik sonrasında kapıyı açmaya yarayan güvenlik ürünüdür. Genellikle bu cihazların güç almasını sağlayan elektrik arayüzü ve kablosu bulunur. Bazı kilitler güç aldıklarında kilitli kalırlar ve diğer kilitler ise elektrik aldığında kapıyı açar. Fail-safe adı altında bilinen bu kilitler genellikle NO/NC ve COM bağlantı prensiplerini taşırlar. Fail safe ve fail secure olarak da zayıf akım sektöründe tanınırlar.

Güvenlik protokolü uygulanması gereken bölgeye göre değişiklik gösteren elektromanyetik kilitler, sık olarak YM 280T, YB-500 serisi ve YS-132 ürünlerinden tercih edilir. Yangın alarm ve güvenlik sistemi senaryolarına uyması açısından fail-safe ürünler tercih edilir çünkü acil durumda elektriği keserek dışarıya çıkışlara izin vermesi hedeflenir. Güç kesintilerinde, yangın senaryolarında ve diğer felaketlerde binanın hızlı biçimde terkedilmesi kritik önem taşır. Bilgi işlem odaları, sunucu merkezleri ve diğer hassas odalar sürekli kapalı kalması gerektiğinden fail-secure sistemler kullanılır. Çünkü her durumda bu odaların kapalı kalması ve veriyi güvence altında tutması planlanır. Acil durumlarda bile mutlaka kapalı tutulur.

 

zksoftware turnike sistemleri ile işletmenizin kurumsallık düzeyini artırın jetonlu turnike

Geçiş kontrol paneli sistemleri: Diğer adıyla access geçiş kontrol paneli olarak da bilinen bu cihazlar akıllı yönetim kontrolörü göreviyle genellikle kapalı devre ve kişiler tarafından görülmeyen yerlere montajı yapılır. En çok tercih edilen montaj alanları ise bilgi işlem odaları, santral dolapları ya da telefon kabinetleri olmaktadır. Bunun sebebi ise, bağlı olan kabloların güvence altında tutulması ve zarar görmesini engellemek içindir. Access geçiş kontrol paneli sistemleri, kart okutulduğunda veya parmak izi girişi sağlandığında sisteme gelen talep doğrultusunda eğer kişinin giriş izni varsa kapıyı açmak için elektromanyetik kilide tetik gönderir. Kapıya bağlı olan kablo ile bu iletişim sağlanması mümkündür. Daha akıcı daha güçlü ve hızlı sistemlerin kontrolünde access kontrol panelleri tercih edilir.

Ankara bölgesi geçiş kontrol sistemleri projeleri

Yeni bir projeye mi başlıyorsunuz? Size yardımcı olabilir ve sistemlerinizi devreye almanız açısından destek sağlayabiliriz. Gelişmiş profesyonel ürünlerimiz ve satış ekibimizle Mesai saatleri boyunca telefon veya mail üzerinden sorularınızı yanıtlayabiliriz.

Hemen şimdi ücretsiz teklif almak için tıklayın!

pdks programı otomatik eposta

Access geçiş kontrol sistemleri ile ilgili haberler

Access kontrol nedir?

Turnike geçiş kontrol sistemleri

PDKS ve Access