Call Of Duty Warzone Ücretsiz Olarak Çıktı! - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware
Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone Görsel | Activision 

Call Of Duty: Warzone Ücretsiz Olarak Çıktı!

Ücretsiz olarak yayınlanan Call of Duty: Warzone oyunu herkesin indirmesi için Battle.net platformu üzerinden erişime açıldı.  Warzone battle royale moduyla oyuncular, 150 kişiye kadar Tier 1 savaşçıları kontrol edebilecek ve Verdansk bölgesinde savaşmaya hazırlanacak. Warzone oyun modu itibariyle, sürekli olarak oyunculara aksiyon dolu dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor gibi gözüküyor. Üstelik tüm oyuna ücretsiz olarak free-to-play modeliyle erişime izin vermesi Battle.net Activison tarafından büyük artı.

Tamamen optimizasyon konusunda kendini aşmış Call of Duty®: Modern Warfare®  tecrübesini deneyimlemeye hazırlanın.
Oyunun tam sürümüne ihtiyaç duymadan Call of Duty: Warzone oyun türüne rahatlıkla herkesin erişim sağlayacağı açıklandı. Battle.net launcher üzerinden oyunu indirebilirsiniz.

Not: Oyunu indirmeden önce ekran kartı sürücülerini güncellemeyi unutmayın.

Warzone Dünyası : Battle Royale ve Plunder

Call of Duty Warzone

Call of Duty Warzone Görsel | Activision

Lobiye girdiğiniz zaman, oyuncular üçlü gruplar halinde tüm platformlarda oynayabilecek durumda olacak. Oyunun desteklediği platformlar  ise ;  Playstation® 4, Battle.net for PC, veya Xbox One olarak belirlendi. İki farklı oyun moduna da oyuncular erişim sağlayabiliyor.

Battle Royale oyun türünde, son squad hayatta kalana kadar gruplar mücadele etmeye devam edecek. Aksiyon dolu oyunun yanı sıra, zehirli gaz dan kaçmaya çalışan oyuncuları bir hayli heyecan dolu kapışmalar bekliyor.  Battle royale ile 150 kişi aynı anda savaşabilecek durumda. Diğer oyunlara göre Call of Duty Warzone türüyle oyuncu sayısını daha da üst çıtalara taşıyor. Yüksek seviye optimizasyon kalitesiyle minimum sistem gereksinimleri fazla zorlamaz gibi gözüküyor.

Plunder oyun modunda ise, oyun içi en çok parayı toplayan bütün haritadaki düşmanları öldüren ve yine maçtaki Contractları tamamlayanlar zaferi elde edicek.

Warzone modu, Verdansk adı altında bir Şehir de geçiyor. 300 farklı ilgi çekici bölge, isimlendirilmiş farklı alanlar ve geniş çaplı yüz ölçümüne sahip mekanlarda savaşmaya hazırlanın. Her bölgenin kendine özel sembol yapıları bulunmakta.

Call of duty repertuarını daha farklı, yenilikçi ve ücretsiz oyun türü modellerini kullanarak genişletiyor. 150 kişiye kadar olan oyun türünde, Apex Legends, Fortnite ve benzeri oyunların stratejisini izleyerek ücretsiz mantığıyla ilerlemekte.

Warzone modu 150 kişiyle bir ilke imzasını atıyor. Fortnite ile karşılaştırdığımızda toplam 100 oyuncuya kadar destek veren battle royale modunu ve Apex Legends oyunundaki toplamda 60 kişiye kadar olan desteği aşmış gözüküyor. Daha fazla araç, tanklar ve diğer taşıma türlerinin oyunda olduğu belirtiliyor. Aksiyon dolu, hareketli ve sürekli olarak oyuncuların tetikte olması gerekiyor. Warzone evreninde hayatta kalmak için, takımına güvenmek, takım oyununu kurmak ve zafere ulaşmak an meselesi. Oyunda eğer takım arkadaşınız ölürse, Gulag sistemi adı altında kafes dövüşüne girmeniz gerekiyor. Gulag mini oyun türüyle, Battle royale modunda ölen arkadaşlarınız, hapishane ortamında diğer rakiplerden yeniden doğmaya çalışan kişilerle 1v1 çatışmaya giriyor.

Gulag Warzone sistemi

Gulag hapishanesinden kurtulmak için savaşması gereken takım arkadaşlarınızın, ikinci kez oyuna canlı gelebilmesi için bu savaşı kazanması gerekiyor.

Gulag battle royale oyunundaki en ilgi çekici özelliklerden biri gibi duruyor. Haritaya paraşütle indiğiniz, silahları lootladığınız ve upgrade sistemiyle daha iyi yükseltmelere sahip olduğunuz savaş ortamında önünüze çıkan herkesi yok etmeniz ve hayatta kalmanız zafer elde etmeniz için ihtiyaç duyduklarınız arasında. Warzone diğer battle royale oyunu olan Call of Duty Black ops 4 oyunundan ayıran özelliği ise ayrıca para harcamanız gerekmeden ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz bir deneyim olması.

Call of Duty Warzone oyun sistemi bakımından, mikro ödemelerin mutlaka kullanıcıların ilgisini çekeceğini de unutmamış. Battle pass aşamalarını geçerek farklı kozmetik eşyaların yanı sıra, değişik silah kamuflajları, karakterler ve daha farklı oyun içi özelleştirmeleri edinmenize izin veriyor.

Call of Duty Warzone oynamalı mıyım?

Call of Duty Warzone tüm PC, PS4 kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır ancak, Xbox One için gold üyelik satın almadan oynamak mümkün değil. Fortnite, Apex Legends, PUBG gibi oyunları seviyor ve aksiyon aynı zamanda takım bazlı çatışmalar hoşunuza gidiyorsa mutlaka Warzone oynamalısınız!

Bununla beraber, Call of Duty Battle Royale oyun türlerine kendinden bir şeyler katıyor. Oyun sektöründeki en akıcı oynanış, grafik ve hıza sahip motoruyla bütün kitlelere rahatlıkla ulaşmayı hedefliyorlar.
Battle royale açısından biraz geç kalmış olsalar da yüksek oyuncu kapasitesine sahip haritası ve lobilerin dolma sürelerinin belki de uzun olması momentum kazanmasında negatif etken olarak yer alabilir. Sunucuya bağlantı kurması gereken 150 kişiyi düşündüğümüz zaman diğer oyunlara göre biraz daha fazla beklemek zaman alabiliyor.

Call of Duty marka bilinilirliği olarak en üst sıralarda yer alırken, Warzone oyun türünü hayata geçirirken fazla zorlanmadan yol alabilir. Örneğin; Call of Duty Mobile popülerlik bakımından ilk birkaç ay ciddi anlamda patlama yaratmıştı. Buna benzer başarı hikayelerini Call of Duty Warzone ile de görmemiz oldukça mümkün.

Call of Duty warzone ile ilgili daha fazla bilgi için resmi sitesini ziyaret edin.

Anasayfa >