Android için Microsoft Word 1 Milyar defa kuruldu - Parmak izi ve PDKS Sistemleri - ZKSoftware

Diğer Microsoft Office Uygulamaları 500 Milyon Kez Kuruldu

Microsoft firması

Microsoft yaptığı araştırmalar ve analizler sonuçu ortaya çıkardığı bilgiye göre ciddi bir artış gösteren Android sürümü Microsoft Word uygulaması bilgisini yayınladı. Bu bilgiye göre Android için tasarlanan microsoft uygulaması olan Word 1 milyar sınırını geçtiğini ve kurulumların sürekli arttığını dile getirdi. Etkili çözümler üreten firmanın daha iyiye ve her zaman güçlü çözümleri müşterilerine ve tüketicilerine getirmesi yönünde olan pazar hakimiyeti her daim sürdürülebilir olmuştu.

Firmanın diğer Ofis uygulamaları ise yine istikrarlı biçimde bu kaliteyi sürdürmekte. Excel, Powerpoint, OneNote ve OneDrive gibi inanılmaz özellikleri barındıran aynı zamanda herkesin ihtiyacını karşılayan bu üstün yazılımların 500 milyon defa kurulduğu bildirildi. Email yazılımı olan Outlook için ise Android tabanlı işletim sistemine 100 milyon defa kurulumu gerçekleşmiş. Android Police verdiği bilgiye göre sadece bu verilerin indirme ile sınırlı kalmadığı Google Play Store mağazasındaki kurulumların da dahil olduğu yönünde. Aynı zamanda Microsoft bazı üretici firmalarla yaptığı anlaşmalar doğrultusunda telefonların ilk açılışlarında kurulu olarak bu Microsoft ofis uygulamalarının geldiğini anlattı.

Bu sınırın aşılması durumu oldukça etkileyici aynı zamanda Microsoft çalışanları içinde baya büyük bir adım. Geçen ay, Bill Gates yaptığı basın toplantısında açıkladığı bilgiye göre, Mobil işletim sistemi dünyasında büyük eksiklerinin olduğunu söylemişti. Bu eksiklikler “en büyük hatam” demişti. Microsoft tarafında Apple ile olan rekabeti pazar payında tek rakip olması yönünde ve Microsoft doğal olarak kazanabilecek kapasiteye sahip olması gibi etkenler var. Fakat bu mobil dünya pazarında Microsoft mobil çabaları rakiplerinin başarıları gibi doğru orantıda asla olmadı. Microsoft ofis yine de mobil uygulamalarında, Masaüstü uygulamalarında olduğu gibi ciddi pazar payına sahip ve bunu sürdürmekte kararlı.

Microsoft tarafında yapılan yeniliklerin, güçlü yazılımlarının dayanıklı ve sürekli olarak geliştirdikleri mobil uygulamaların hayatımızı oldukça kolaylaştırdığı gerçek.
Bizde firmamızda outlook mobil, masaüstü Microsoft ofis uygulamaları gibi her şirkette olması gereken ve etkili biçimde hızınızı artıran uygulamalara önem veriyor ve kullanıyoruz. Kesinlikle sonuna kadar desteklediğimiz uygulamalarıyla hiç olmadığı kadar işlerimiz kolaylaştı.

Haberin Kaynağı / Source : https://www.theverge.com/2019/7/14/20693632/microsoft-android-word-excel-1-billion-installs-google-play-store-milestone